Новація для черкащан: запровадження електронного обліку трудової діяльності

Опубліковано: 11.03.2020
Новація для черкащан: запровадження електронного обліку трудової діяльності
фото тематичне

Пенсійний фонд України продовжує працювати над впровадженням нових електронних сервісів. Однією з новацій є те, що облік трудової діяльності здійснюватиметься в електронній формі. Механізм нововведення визначено Порядком обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи-підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 № 1084.

Облік трудової діяльності ведеться, щоб забезпечити накопичення, зберігання та використання інформації про набуті працівником стаж роботи, освіту, кваліфікацію для підтвердження наявного трудового стажу під час укладання трудового договору, призначення пенсії та для інших цілей, передбачених законодавством. Відтепер такі дані можна буде отримати в електронній формі без підтвердження довідками чи додатковими документами.

Особливості електронного обліку трудової діяльності:

1. Надання згоди на оброблення даних через вебпортал Пенсійного фонду України. 

Невід’ємною частиною відомостей, що подає страхувальник, є сканована копія згоди працівника щодо надання дозволу на оброблення його персональних даних, передбачених цим Порядком.

У разі подання відомостей про трудову діяльність працівника особисто надання згоди на обробку персональних даних здійснюється шляхом проставлення відмітки про надання такого дозволу в електронному кабінеті застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг Фонду.

2. Перелік інформації в Реєстрі застрахованих осіб.

Відомості про трудову діяльність працівника зберігаються в складі персональної облікової картки застрахованої особи в Реєстрі застрахованих осіб протягом строку, передбаченого Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

До відомостей про трудову діяльність працівника належить

– інформація про:особу (для її ідентифікації);

– періоди трудової діяльності;

– особливі умови праці, що дають право на пільги;

– закордонний стаж.

Крім цього, в Реєстрі застрахованих осіб буде фіксуватися інформація про судимість за вчинення злочину та позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

3. Подання відомостей до Реєстру застрахованих осіб.

Відомості протрудову діяльність працівника будуть подаватися через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. Подавати потрібно буде копії передбачених законодавством документів, виготовлених шляхом сканування з обов’язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.