«Успішний бізнес — успішне місто»: як черкаський судинний хірург заснував сучасний медичний центр (ФОТО)

Опубліковано: 14.03.2020
4ae5b424-acc8-4804-8fcf-2c211ca8757d

«Ми можемо змінити тільки те, що в наших силах», — саме такої думки дотримується черкаський судинний хірург Дмитро Андрійович Паляничко. Пропрацювавши 12 років у Черкаському обласному кардіоцентрі, він зрозумів, що в місті потрібно створити такий медичний центр, який буде комфортним, якісним та доступним для черкащан. Навколо себе він об’єднав групу людей, які й заснували МЦ «ЄВРОМЕД», — єдиний приватний медичний центр у Черкасах, що надає повний спектр медпослуг на найсучаснішому обладнанні.

«Я не бізнесмен, не економіст, не юрист, перш за все я — лікар»

ff16bbe0-b43c-4816-9f7f-9d98deca3b3d

Пане Дмитре, розкажіть із чого все починалося, чим керувалися, коли вирішили створити клініку?

– Одного дня я зрозумів дві речі: по-перше, як медицину можна зробити кращою, якісною, доступною для людей; по-друге, не менш важливо, щоб персонал працював у комфорті, упевнено, та з великим задоволенням. Щодо державних медичних установ то, на жаль, не завжди є такі можливості. Людина хоче отримати максимально якісну та доступну допомогу, бажано б безкоштовно, а лікар із одного боку готовий це зробити, але не має таких можливостей, часто не вистачає обладнання, матеріалів, як результат — хтось лишається незадоволеним.

У медицині я більше 20 років, починаючи зі студентства, і можу зі впевненістю сказати, що назвати медицину бізнесом дуже складно, далі я поясню чому так.

_DSC6753 — копия

Тож наскільки медицина може бути бізнесом?

– Поштовхом до створення МЦ «Євромед» став дефіцит якісного медичного обслуговування у Черкасах. Про бізнес навіть думки не було, що ми відкриємо і чекатимемо якось доходу. Я вважаю, що так не має бути.

71dd4512-8cc7-4eb7-b7da-c4453834a23a

Чи є у Вас команда партнерів, інвесторів?

– Не можна говорити, що «Євромед» виключно моя заслуга. Це все один механізм, який реалізований завдяки командній роботі та єдиній меті.

Ми з інвесторами точно вирішили, що це буде медичний центр, одразу придумали назву «Євромед» і це не просто так, оскільки назва мала характеризувати нашу клініку, як такий правильний, достатньо сучасний європейський стандарт медичної допомоги. Без якогось там пафосу, усе має відповідати високому рівню: стримано, чисто, комфортно, із найкращим обладнанням та персоналом.

«Якісна медицина — це завжди великі витрати»

_DSC6746

Чи покриває затрати Ваш медичний центр на цей час? Чи достатньо прибутковий?

– «Євромеду» п’ять років, проте зараз ми не можемо стовідсотково сказати, що це та справа, яка приноситиме великий дохід. Я Вам поясню чому. Якісна медицина це завжди великі витрати, це і новітнє обладнання, і сервіс, постійне підвищення кваліфікації та гарна оплата персонала, участь у різних Всеукраїнських конгресах. Тому, якщо говорити правду, кошти на цьому заробляти дуже важко,  хіба, якщо не оновлювати обладнання, нехтувати комфортом, не досягати нових вершин, але за таких умов, це вже не буде той «Євромед», над створенням якого так кропітливо працювала наша команда спеціалістів.

Поки є велике бажання, ідея, можливості у мене та інвесторів, потрібно робити бізнес в «Євромеді» так, щоб він базувався не на отриманні девідентів, а більше направляти сили на розвиток, оновлення, удосконалення та відкриття нових філіалів».

_DSC6643

Нині Медичний центр «Євромед» є тільки в Черкасах, чи плануєте розширюватися?

– Можливо (посміхається — ред.), але якщо й відкривати філії, то тільки з найякіснішими послугами. Ми патріоти нашого міста… У країні складний період, проте ніхто з нас не втік, ми створили робочі місця, сплачуємо податки і, зрештою, рятуємо людські життя. У Черкасах ще є три філіали «Євромеду», це близько п’ятдесяти робочих місць. Для нас Черкащина на першому місці, тому в планах поки розвиватися саме тут, вдома.

4ae5b424-acc8-4804-8fcf-2c211ca8757d

Ви вже неодноразово наголошували, що «Євромед» для Вас перш за все не бізнес, а справа життя, тому цілком логічне питання, чи вкладаєте Ви у цю справу соціальну складову?

– У нас є дні для певної категорії людей, коли ми надаємо їм допомогу чи робимо діагностику за спеціальними зниженими цінами, наскільки це можливо для нас, оскільки безкоштовно лікувати на постійній основі ми не можемо, оскільки це сильно відобразиться на загальній роботі медсервісу.

На цей час ми на самозабезпеченні, якщо державна лікарня отримує все необхідне, то у нас кожна копійка порахована, саме тому не завжди є змога робити безкоштовні процедури, але ми намагаємося.

_DSC6423

Дмитре Андрійовичу, Ви 12 років пропрацювали хірургом в Черкаському обласному кардіологічному центрі. Як вдавалося поєднувати роботу та розвивати власну справу?

– Певний час, на початку заснування «Євромеду», для реалізації усього необхідного я працював на чотирьох роботах, і це було дійсно важко. Цієї зими із певних особистих міркувань я завершив працювати в Черкаському обласному кардіологічному центрі. Але я безмежно вдячний попередньому місцю роботи, я не покинув велику медицину, кардіохірургію, я планую надалі цим займатися, оскільки моє покликання — рятувати життя. Якщо те, що робить людина, потрібно іншим, то вона має цим займатися.

9d814574-7441-44a6-8599-aa993f7e78b6

«Ми пишаємося тим, що у нас є дійсно якісне обладнання»

_DSC6634 — копия

Чим МЦ «Євромед» відрізняється від інших медичних центрів, яка його концепція?

– Відповім коротко: багато чим відрізняється. У нашого медичного центру є ще три філіали в Черкасах, експертні апарати, сучасне МРТ та УЗД-обладнання, апарат радіочастотної абляції, крута команда, яка працює не віддалено, а тут, на місці, це досить важливо. Одним із найбільших досягнень для нас є те, що маємо свою сучасну будівлю із гарною системою вентиляції, всіма зручностями для персоналу та приємною атмосферою для пацієнтів.

_DSC6561

Читайте також: У медичному центрі «Євромед» провели унікальну операцію методом радіочастотної абляції вен

Що б порадили людям, які починають розвивати бізнес у сфері медицини?

– Перш за все, коли ти плануєш щось створювати в сфері, яка настільки дотична до здоров’я і життя людини (не забуваймо, що це основна цінність для кожного з нас!), потрібно думати не про те, скільки можна на цьому заробити, а про те, як зробити так, щоб послуги були якісними, доступними, комфортними для пацієнтів.

_DSC6337

Дмитро Андрійович, якими б словами Ви завершили наше інтерв’ю?

– Я патріот нашого міста. Прагну до того, аби люди почували себе тут комфортно, щоб кожен із нас, хто може щось змінити, робив це не тільки для себе, а й для інших. Потрібно розвивати власну справу, створювати нові робочі місця, щоб люди не прагнули виїхати за кордон, а хотіли жити у рідному містечку. Тоді Черкаси стануть дійсно успішними.

Успішний бізнес — успішне місто!

Джерело: ВиЧерпно

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.