Підготовка автомобіля до весняно-літнього сезону: важливі кроки

Підготовка автомобіля до весняно-літнього сезону: важливі кроки

Настав той час, коли автолюбителям потрібно готувати свій автомобіль до нового сезону експлуатації — весняно-літнього. І хоча зима цьогоріч не радувала нас ані снігом, ані морозом, з настанням тепла все одно необхідно приділити час приведенню до ладу транспортного засобу. То з чого ж почати і як правильно підготувати машину до літа?

Ретельна мийка автомобіля

Часто взимку дороги посипають сильнодіючими і агресивними реагентами, які потім залишаються як на зовнішніх поверхнях автомобіля, так і в його прихованих порожнинах. Мийка повинна включати очищення днища водою під тиском, а також колісних арок, доступних знизу прихованих порожнин і зовнішньої поверхні автомобіля. Бажано зробити також мийку моторного відсіку. Краще всі ці операції виконати на спеціалізованій автомийці, де є необхідне обладнання. Також не забуваємо почистити сам салон автомобіля.

Відновлення пошкодженого лакофарбового покриття

Після миття потрібно уважно оглянути зовнішню поверхню автомобіля, адже взимку міг потріскати лак, фарба, могли з’явитися нові відлущення чи осередки корозії. Кращим рішенням буде одразу ж усунути такі дефекти, не відкладаючи це на потім.

Заміна зимових шин літніми

Зимова гума під дією високої температури сильно розм’якшується, і інтенсивність її зношування збільшується в рази. До того ж літні шини у весняно-літній сезон експлуатації забезпечують краще зчеплення з дорогою у порівнянні з зимовими.

Нові шини можна замовити на сайті rezina.ua. Більшість моделей клієнти можуть забрати в день замовлення, доступна доставка по Україні. Магазин дає 2 роки гарантії від браку. В асортименті понад 15 тисяч шин і 2 тисячі дисків на всі автомобілі на будь-який смак. Rezina.ua — офіційний дилер таких брендів, як GoodYear, Michelin і Tigar.

Перевірка стану гальмівних механізмів коліс

Потрібно підвісити автомобіль і зняти по черзі кожне колесо, щоб перевірити товщину гальмівних накладок, цілісність пиляків і легкість пересування поршнів у гальмівних циліндрах. Через низьку температуру взимку і попадання агресивних реагентів гумові пильники на циліндрах і супортах могли потріскати або порватися. Через рваний пильник всередину могли потрапити бруд, лід, реагенти — що завгодно, і заклинити поршень. Пошкоджені пильники потрібно замінити, циліндри — розібрати, почистити і порухати поршеньки взад-вперед. Варто звернути увагу і на гальмівні шланги: вони підходять до кожного колеса. За наявності на їх поверхні глибоких тріщин шланг потрібно міняти.

Перевірка стану підвіски

Особлива увага — на пильники кульових опор і сайлентблоки важелів: за зиму гумки могли порватися. При попаданні бруду в кульову опору вона швидко вийде з ладу, а на рваних гумках сайлентблока важіль почне бовтатися. Не зайвим буде оцінити і стан усіх механізмів підвіски, адже в зимовий період експлуатації через замети водій не завжди помічає ями, бордюри, вибоїни, і підвісці дістається, як ніколи.

Перевірка рульових тяг

Оглядаючи підвіску, потрібно перевірити рульові тяги. Вони могли розхитатися через погану дорогу. Часто тріскаються пильники на рульових шарнірах і ШРУСах. Зіпсовані деталі потрібно замінити.

Заміна рідин за необхідності

Деякі водії на зиму заливають у двигун зимові масла, влітку — літні. Якщо ви один з них, тоді потрібна заміна масла в двигуні з заміною масляного фільтра. Якщо заливали всесезонне масло, просто чекайте, коли прийде час для планової заміни. Можна злити з бачка омивача зимову “незамерзайку” і залити просту “омивайку” для скла. І звичайно, перевірити рівні масла і рідини в КПП, розширювальному бачку і радіаторі, гідропідсилювачі керма, гідроприводі гальм і зчеплення.

Підготувати кондиціонер

Цим питанням можна зайнятися і пізніше, ближче літа, але можна і при підготовці до сезону. Систему кондиціонування потрібно перевірити на герметичність і за необхідності заправити фреоном.

Що ретельніше ви підготуєте свій автомобіль до нового сезону, то менша ймовірність того, що в цьому сезоні він вас підведе.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.