Небезпечні кліщі: що потрібно знати

Опубліковано: 20.03.2020

З настанням тепла розпочався і відпочинок на природі. Але це не лише радість і користь, але й небезпека.
Як не стати жертвою кліщів, і що слід робити при укусі кліща, – про це піде мова у статті.

Небезпечні кліщі: що потрібно знати

Чому кліщі небезпечні?

Чому цих невеличких комах варто остерігатися? Тому що вони є переносниками збудників вірусних та бактеріальних захворювань людей та тварин. “Вітчизняні” кліщі можуть стати причиною хвороби Лайма (кліщовий бореліоз) у людей. Хвороба вражає шкіру у вигляді червоних плям, а також нервову систему, опорно-руховий апарат і серце.

Як вберегтися?

Для цього варто одягати світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла. Навіть якщо кліщ заповз — його буде легко помітити. На голову — накинути каптур або одягти капелюха з полями.

Якщо влаштовуєтесь на природі на тривалий час — звільніть від сухої трави, гілок, хмизу місце для привалів, нічного сну, бо кліщі саме там полюбляють влаштовувати “засідки”.

Під час перебування у лісі чи парку — оглядайте себе, дітей і домашніх тварин, якщо вони з вами, на предмет присутності небажаних “сусідів”. Якщо не маєте протипоказань — використовуйте засоби від кліщів.

Після прогулянки так само перевірте, чи не принесли з собою “гостей”, особливо ретельно огляньте ділянки тіла, покриті волоссям.

Якщо кліщ таки вкусив?

Якщо вам не вдалося вберегтися і ви таки стали жертвою кліща: не панікуйте! Ризик зараження на хворобу Лайма залежить від тривалості присмоктування кліща, якщо менше доби — вірогідність інфікування досить мала, а от після третьої — майже 100%.

Тому кліща слід зняти якнайшвидше.

Найкраще — звернутись по допомогу до медиків. Якщо це неможливо, треба видалити комаху самостійно: обгорнути пальці марлевою серветкою і розхитувати кліща з боку вбік. Також можна скористатись пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини, і повільно витягнути комаху разом із хоботком. Не можна розчавлювати кліща, щоб збудники хвороби, які можуть бути в його організмі, не потрапили в рану на тілі людини.

Після видалення комахи місце присмоктування змастити розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо хоботок залишився у ранці — видалити його стерильною голкою, після чого ретельно вимити руки з милом.

Ознаки хвороби

Після укусу кліща варто слідкувати за самопочуттям. Початок хвороби Лайма схожий на звичайне застудне захворювання або грип.

Хвилюватись варто, якщо:

  • збільшились лімфатичні вузли;
  • є болі в суглобах, м’язах;
  • є навіть незначне підвищення температури тіла.

У більшості інфікованих людей на місці укусу через деякий час виникає червона пляма, що збільшується і може сягати в діаметрі до 20-30 см і більше. Якщо маєте червону пляму після укусу кліща — одразу звертайтесь до лікаря-інфекціоніста.

За інформацією сайту “24”

Джерело: Уманський МП

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.