На Золотоніщині масово горить очерет, є загроза загорання лісів (ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано: 01.04.2020
DCIM100MEDIADJI_0017.JPG

Багато хто з нас протягом березня неодноразово помічав  черговий великий дим, що високо піднімається майже до неба. На жаль, зараз природа нашого краю беззахисна від вогню, який палає на кожному кроці. Потенційну небезпеку несуть величезні площі сухого  очерету на Кременчуцькому водосховищі та уздовж маленьких річок, ставків, луків, боліт,  повідомляє пресслужба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Весняні пожежі внаслідок спалювання громадянами сухої рослинності на полях, городах, луках і торфовищах в нашому краї можуть стати  екологічною катастрофою. Величезну загрозу несуть вони саме лісам.

Лісівники, рятувальники, влада, інформуючи про шкоду лісових пожеж, закликають утриматися від паління, та деякі громадяни продовжують це робити, причому, ще з більшим завзяттям.

DCIM100MEDIADJI_0011.JPG

На жаль, режим карантину, що зараз триває в Україні, для декого став додатковим приводом вирушити «на природу». Люди з міста рушили до лісу. І кожна компанія мріє побенкетувати біля багаття. А про небезпеку таких багать не завжди замислюються такі горе «туристи». Отож і маємо цього року вже чотири лісові пожежі загальною площею 1,8 гектара на території держлісфонду Золотоніського лісгоспу.

Пам’ятаймо, що зазвичай швидкість поширення вогню під час весняних вітрів надзвичайно висока, тож локалізувати лісові пожежі дуже важко. Для цього залучається додатково чимало працівників державної лісової охорони  та техніки Золотоніського лісгоспу.

DCIM100MEDIADJI_0004.JPG

Перетворюючи наші ліси на попелище, люди наносять шкоду природі, собі та оточуючим. При пожежі в зелених насадженнях,  окрім лісу, гине безліч тварин, птахів та комах, які не здатні самостійно врятуватись. Хтось з них згорає, а хтось задихається від їдкого диму.

На відео золотоніські лісівники відсікають вогонь з очеретів від хвойних насаджень Вільхівського лісництва (березень 2020р.)

Джерело: ВиЧерпно

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.