Небезпечні місця та предмети для COVID-19

Опубліковано: 07.04.2020

Відомо, що миття рук і застосування дезінфекційних засобів після дотику до поверхонь і предметів загального користування може допомогти запобігти зараженню COVID-19.

Небезпечні місця та предмети для  COVID-19

Однак є й інші предмети, які ви регулярно використовуєте поза домом і, можливо, вам навіть не спадає на думку те, що їх теж необхідно дезінфікувати. Повідомляє Zmi

Про це нагадує пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Смартфони

Згідно з проведеними опитуваннями,  в середньому люди торкаються до своїх смартфонів з пів сотні разів на день. Це може підвищити ризик зараження, незважаючи на те, чи дотримуєтеся ви рекомендації з миття рук і використання дезінфекторів, чи ні.

Щоб дезінфікувати смартфон, розбризкайте неабразивний або спиртовий дезінфікуючий засіб на м’яку безворсову тканину і протріть пристрій – передню частину, задню і боки.

Посилки і пошта

Дослідження показали, що COVID-19 може жити на картоні близько 24 годин, тому рекомендується протирати картонні коробки, які потрапляють у ваш будинок, дезінфікуючими серветками. Слід пам’ятати про те, що немає ніякої різниці в тому, звідки прийшла посилка, будь-які коробки рекомендується дезінфікувати.

Одяг

Одяг не потребує додаткової дезінфекції.Проте рекомендується дезінфікувати поверхні, з якими контактує вуличний одяг, наприклад, кошик для білизни. Не забудьте почистити верхній одяг, сумку і рюкзак. Протирання дезінфекційною серветкою достатньо для речей, які не можна прати в пральній машині.

Взуття

Рекомендується знімати взуття, яке ви одягаєте на вулицю, перед входом у будинок. Найкраще використовувати взуття, придатне для машинного прання, або взуття, зшите з матеріалів, які можна обробити дезінфікуючими серветками. Намагайтеся уникати виробів з натуральних матеріалів, оскільки часта обробка може їх пошкодити.

Гаманець

Гаманець – це ще один предмет, до якого ви торкаєтеся безліч разів протягом дня. Ще гірше, якщо у вас є звичка класти гаманець на  стіл або прилавок у магазині. Обробити шкіряний гаманець можна за допомогою дезінфекційної серветки. Приділіть особливу увагу ручкам, ремінцям, застібкам і блискавці.

Кредитні картки

Фахівці рекомендують відмовитися від використання готівки на користь кредитних карт, однак і до кредитної картки ми іноді торкаємося брудними руками. Протріть карту дезінфекційною серветкою перш, ніж покласти її назад у гаманець.

Відро для сміття

Очистіть відро для сміття теплою водою з милом. Потім ретельно його промийте і висушіть за допомогою паперових рушників. Для дезінфекції відра для сміття можна використовувати дезінфікуючий спрей.

Іграшки

Якщо ви виходите з дому з дитиною, ретельно дезінфікуйте іграшки, які ви берете з собою. Тверді пластикові іграшки дезінфікуйте за допомогою посудомийної машини або дезінфектора. Для очищення м’яких іграшок використовуйте пральну машину. Будьте обережні: для очищення деяких іграшок потрібно використовувати делікатний режим прання.

Ключі від будинку і машини

Використовуйте дезінфікуючу серветку для обробки ключів та підвісок. Такими ж серветками ви можете обробити кермо, консолі і підлокітники вашого автомобіля. Не забудьте про пульт дистанційного керування ворітьми.

Не забудьте про інші поверхні

Подумайте про те, до яких поверхонь ви торкаєтеся, коли приходите додому (дверні ручки, вимикачі, крани). Дезінфікуйте дверні ручки, вимикачі або перила, якщо є ризик того, що ви торкаєтеся до них перед тим, як миєте руки.

Джерело: Уманський МП

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.