Сьогодні “Кобзарю” Шевченка виповнюється 180 років

Сьогодні “Кобзарю” Шевченка виповнюється 180 років

Сьогодні, 26-го квітня, виповнюється 180 років із дня виходу в світ першої збірки Тараса Шевченка «Кобзар». Видання вийшло у світ за сприяння письменника Євгена Гребінки.

До збірки увійшли 8 поезій: «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови»), «До Основ’яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч» та «Думи мої, думи, лихо мені з вами». Її тираж – 1000 примірників.

Сьогодні “Кобзарю” Шевченка виповнюється 180 років

У Кобзаря є дві могили: у Петербурзі та в Каневі. Спочатку його поховали в північній столиці, на Смоленському кладовищі, де зараз встановлено пам’ятний камінь, і тільки за два місяці труну з тілом покійного перевезли на батьківщину, до Канева, де перепоховали, відповідно до Заповіту.

У світі налічують 1384 пам’ятників Тарасу Шевченку. Така кількість є другою для однієї особи. Більше, як вважають дослідники, лише пам’ятників Ісусу Христу. Існує версія, що Шевченка випереджає Володимир Ленін, однак останніми роками, принаймні в Україні, кількість таких пам’ятників суттєво зменшилася.

На території України нараховують 1256 монументів, а ще півтори сотні – у інших 35 країнах світу, – від Бразилії до Китаю.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.