На Уманщині незаконно зрубали 47 дерев (ФОТО)

Опубліковано: 29.04.2020
зображення_viber_2020-04-28_15-22-01-1

Наприкінці минулого тижня  майстер лісу Потаського лісництва Уманського лісгоспу Радислав Безкровний при об’їзді лісових урочищ виявив незаконну рубку. При огляді зафіксував 47 пеньків, з них 41 породи дуб. Частина дерев була просто звалена і залишена (очевидно, через невисоку якість деревини). Інша частина дерев покряжована і підготовлена для перевезення, була вибрана найбільш цінна частина деревини, повідомляє пресслужба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Лісівниками була організована засідка біля виявленої незаконної рубки, щоб впіймати «на гарячому» зловмисників, які приїдуть забирати деревину. Водночас працівники лісового господарства проводили розслідування-опитування серед жителів навколишніх сіл – можливо, хтось щось бачив чи чув з цього приводу. Проте ніяких результатів таке опитування не дало. І за деревиною також ніхто не приїхав.

зображення_viber_2020-04-28_15-22-00

27 квітня про незаконну рубку було повідомлено Тальнівське відділення поліції Звенигородського відділу поліції ГУНП в Черкаській області та на місці події складено акт огляду місця вчинення правопорушення лісового законодавства.

Проте уманські лісівники вирішили продовжити розслідування з приводу нахабної незаконної порубки.  Оскільки урочище, де зловмисники  зрізали дерева, межує з Кіровоградською областю, вирішили оглянути та опитати жителів прилеглих до лісу сіл Кіровоградщини, шукали транспортні засоби, які можуть бути задіяні в цій історії.

У Новоорхангельську дізналися про місцевого жителя, який, ймовірно, може бути причетний до незаконної рубки – він має потрібний для цього транспорт, а весь його город завалений дровами, деревиною. У Торговиці побували ще на одному пункті, де скоріше всього зберігають крадену лісопродукцію і де знаходився транспорт для її перевезення. Тут в одному з транспортних засобів навіть помітили зброю.

зображення_viber_2020-04-28_15-21-58-1

Наразі незаконно зрубану деревину секвестровано  і перевезено на проміжний склад як речовий доказ. Діаметри незаконно зрубаних дерев становлять від 47 до 87 см. Загальний об’єм деревини – 85 метрів кубічних. Заподіяна шкода лісовому господарству від вищезазначеної  незаконної рубки становить  810 тис грн.

Всю інформацію, яку виявили у ході власного розслідування, уманські лісівники передали правоохоронцям.

Джерело: ВиЧерпно

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.