Цьогорічний квітень став найхолоднішим за останні 13 років, — синоптики

vesna

Квітень у 2020 році став на Черкащині найхолоднішим за останні 13 років, хоча його середньомісячна температура виявилася в межах кліматичної норми. Опадів було замало: випало близько 60 % місячної норми і то лише завдяки дощам 14 та 26 квітня.

Про це повідомляє Віталій Постригань, керівник Черкаського обласного гідрометцентру.

На відміну від квітня, травень розпочався аномальним, літнім теплом та грозвими дощами різної інтенсивності. За сотанні три доби найбільше — 14 мм, або 100% декадної норми, випало у Жашківському та Уманському районах. Найменше — 1 мм, або 6% декадної норми, — у Чигиринському районі, на решті території області 4-10 мм, або 30-70%.

Дощі пом’якшили умови вегетації сільгоспкультур, проте не вплинули на гідрологічний режим річок. Ще у квітні (на 2-3 місяці раніше звичайних строків) малі річки області поступово перейшли на ґрунтове живлення. Поточна водність річко є значно меншою за середні показники для цього часу і близька до витрат, які в багаторічному розрізі характерні для меженного періоду – липня-вересня. Відмічається дуже низька водність на річках Рось, Сула, Південний Буг.

Наразі до нас починає надходити більш прохолодне повітря у поєднанні з грозовими дощами, які припиняться напередодні вихідних. Температурні показники знизяться на 3-5º, вночі очікується в межах 5-10º тепла, а вдень 13-18º.

Нагадуємо, що під час грози не можна перебувати поблизу ліній електропередачі, у відкритому просторі, ховатися під деревами, забиратися на височини, користуватися металевими предметами, мати при собі увімкнений мобільний телефон, їздити на мотоциклі або велосипеді.

Джерело: ВиЧерпно

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.