На що в період карантину витрачають гроші черкащани? (опитування)

На що в період карантину витрачають гроші черкащани? (опитування)

Журналісти “Вісті Черкащини” поспілкувалися з жителями області, аби дізнатися, на що саме вони витрачають кошти.

В опитуванні взяли участь звичайні покупці та продавці, аби з’ясувати, що купують найчастіше, де купують одяг і взуття, речі, яких, де-факто, немає на полицях продуктових супермаркетів і невеличких магазинчиків.

Віра, жителька Тального, розповідає, що в період карантину нікуди не виходить взагалі.

– Якщо треба в магазин, то син ходить і виключно для того, щоб придбати харчі: хліб, цукор, чай. У магазині бачу, що люди купують в основному продукти. Знайомі кажуть, що на одяг зараз грошей не витрачають. Логіка проста: їсти хочеться більше, аніж купити новий одяг, – коментує Віра.

Арміна з Тального каже, що під час карантинних обмежень нічого не потребує. Дівчині усього вистачає, однак за необхідності поряд із її будинком розташований магазин.

Віталіна з селища Здобуток Тальнівського району розповідає, що працює в магазині. Сама собі жінка нічого у збільшеній кількості не купувала, а жила звичним життям. Однак на роботі часто миє руки та постійно носить власноруч зшиту маску.

– Минулого тижня люди брали багато крупи: гречаної, ячмінної, горохової. Зараз не беруть, накупили. З хімії білизну розхапали, немає ніде: ні в магазині, ні на базі. Є ще господарське мило, туалетний папір. Людей приходить дуже мало, в основному по хліб та робочі рукавиці, – додає Віталіна.

На що в період карантину витрачають гроші черкащани? (опитування)

Марія з Тального ні ажіотажу, ні особливого попиту на продовольчі продукти за собою не помітила.

– Відчула себе, як не у своїй тарілці, коли зайшла до магазину купити хліба. Забігла, в магазині був один покупець. Поспішаючи, не звернула уваги на надпис, що можна заходити по одному. Вийшла. З якимось осадом. Не знаю, ажіотажу ніде не бачила. Хіба що люди чекають під дверима магазинів, аби купити необхідне. Пригадую, якась бабуся набрала крупів, макаронів та цукру, взяла пачку солі. Мабуть, життя навчило, – згадує Марія.

Тетяна з міста Тального живе лише на мінімальну пенсію. Каже, що продукти є де купити, але зовсім скоро їх не буде на які кошти придбати.

– Економлю, щоб якось дотягнути до кращих часів. Приїхала донька з онуками, то гроші – як вода. Дочка каже, що взуття замовить в Інтернеті, а на весну… який там одяг? Та й по всьому. Сидимо вдома, стараємося ніде зайвий раз не ходити, – розповідає Тетяна.

Марія, жителька Катеринопіля, розповідає, що більшість її покупок спровокувала нужденність і постійне підвищення цін.

– Найбезглуздіша покупка? Та вони зараз у нас всі безглузді. Навіщо, скажімо, мені 5 упаковок антибіотиків, 10 пачок парацетамолу, 30 рулонів туалетного паперу тощо?! З телевізора кричать: «Не скуповуйте, не створюйте ажіотаж!». Легко сказати, але у нашого сімейства досить обмежений дохід, а ціни ростуть не по днях, а по годинах. Бачу, якби раніше дечого не купила, то зараз би, може, уже й не придбала, бо дорого. А треба ж усю сім’ю забезпечити необхідним: чоловіка, двоє діток, стареньких батьків… А тепер уявіть, що хтось, не доведи Боже, захворів?

Надія, яка також мешкає в Катеринополі, згадує, що нещодавно придбала декілька іграшок. Замовила онлайн. А ще придбала декілька посадкових наборів.

На що в період карантину витрачають гроші черкащани? (опитування)

– Нещодавно замовляла посадкове насіння через Інтернет-магазин. Хоч і йшло днів 5, але таки отримала. Малим ігри придбала таким же методом. А що робити, якщо цілий день удома сидять? До обіду з учителями займаються, а після, хоч плач, треба їх чимось забавляти. Тому замовила декілька ігор. Поки що граються, ще не набридли, навпаки – відірвати не можна. Тепер голову ламаю, що чоловіку на день народження купувати. Знову через Інтернет доведеться, бо не їжу ж йому дарувати!

Жителька села Корсунки Ірина розповідає, що аналогічно користується послугами інтернет-магазинів.

– У магазин намагаюсь не бігати щодня. М’ясо закупила оптом, крупи теж. Помітила, що люди найбільше скуповують білизну, туалетний папір, вологі серветки та продукти. На початку карантину молоді люди купували пиво та вино, щоб повеселитись, зараз щось їх не видно. Я через інтернет замовила нижню білизну, шкарпетки та колготи для дітей. Косметику теж купую на сайтах чи у Фейсбуці, – розповідає тальнівчанка.

Звенигородець Дем’ян найчастіше купує цигарки, бо часто палить. Тому вдома, коли він нічим особливо не зайнятий, викурити може й пачку в день. Однак нещодавно замовив в інтернет-магазині машинку для папірос, спеціальний папір і табак. Впевнений, що завдяки цьому замовленню дуже зекономить на пакованих сигаретах. Микола з села Кобринова Гребля жартує, що молодь, певно, боїться залишитися без засобів індивідуального захисту.

– Бачив якогось разу в магазині, як хлопчина закупив кілька великих упаковок презервативів. Мабуть, боїться, що закінчаться і не буде з чим до дівок під час карантину бігати, – розповідає кобриновець.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.