Рятувальники Черкащини просять дотримуватись правил поведінки під час грози: інструкція для “виживання”

Рятувальники Черкащини просять дотримуватись правил поведінки під час грози: інструкція для “виживання”

Унаслідок погіршення погоди на Черкащині окрім зменшення температури синоптики попереджають про надходження грозової негоди. Рятувальники ж закликають черкащан дотримуватись правил, аби зберегти своє життя та здоров’я.

Насамперед, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть усі вікна та двері – у приміщенні не має бути протягу. Саме вони притягують кульові блискавки.

Якщо ви поза межами будинку – найкраще заховатись в автомобілі. Однак у жодному випадку його не можна паркувати під деревами чи високими конструкціями, а всі вікна потрібно зачинити.

Якщо у вашому розпорядженні нема автівки – не ховайтесь під деревом – воно притягує блискавки. До того ж є потенційна загроза падіння гілок, які можуть зламатися під дією вітру.

Уникайте металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева, вуличних ліхтарів і опор електропередач. Якщо ж ви опинилися у лісі – не залишайтеся на підвищенні. Тримайтеся місцин із низькими деревами і в жодному випадку не перебігайте з місця на місце.
Важливо: дуб, тополя, сосна та ялина найбільш проводять розряд електрики. Найменше – верба, клен і кущі.

Рятувальники Черкащини просять дотримуватись правил поведінки під час грози: інструкція для “виживання”

Якщо ви опинилися в полі – знайдіть заглиблення в землі. Бажано, аби місце було сухим (волога земля сильніше проводить електрику). Не лягайте – краще присісти, аби мати якомога меншу площу прилягання до землі.

Не користуйтеся парасолькою, якщо вона у вас із собою. Краще залишити її на віддаленому місці, повернувшись доя кого ви зможете забрати свою річ після закінчення грози.
Також не можна користуватися електричними приладами – вони чудові приймачі для блискавиць. Для власного занепокоєння фахівці радять вимкнути їх із мережі.

Купання у водоймах під час негоди також заборонене. У випадку вашого перебування на човні – якнайшвидше намагайтеся дістатися до берега та виконати всі попередні поради.

Не телефонуйте з мобільного телефону, навіть якщо страшно та хочеться підтримки близьких. Правильний вчинок – вимкнути телефон, адже є велика загроза влучення блискавиці.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.