На Черкащині селянам змило городи під час негоди (ВІДЕО)

Опубліковано: 06.05.2020
На Черкащині селянам змило городи під час негоди (ВІДЕО)

У селі Юрківка Звенигородського району частина людей залишилася без води та продуктів. Дощі, які почалися минулої п’ятниці, затопили колодязі та погреби. Найбільше постраждали городи. Більшість з них зараз під товстим шаром намулу, інформує газета «Вісті Черкащини».

Усі постраждалі живуть поблизу полів. Саме звідти прибула вода. Будинок вчительки Наталії Гоменюк розташований за 20 метрів від лану.

– Коли почався дощ, мене вдома не було. Коли повернулася додому, я була спантеличена. У дворі стояло півметра води, з поля знесло все болото до нас у город. Там води було два метри в глибину. Чоловіку довелося плавати в крижаній воді, аби забрати колеса від мотоблоку. Обидва колодязі теж замулені. Просили керівника місцевого підприємства, аби дав трактор викопати яму. Завдяки цьому вода трохи зійшла. Питну воду зараз в людей набираємо в пляшки й каністри, криниці треба буде чистити якось, — розповідає Наталія Гоменюк.

Врятувати городину жінка вже не сподівається. Каже, город стане придатним до обробітку вже наступного року.

– 140 відер картоплі посадили, – зітхає Наталія Іванівна. – Люцерну залило, цибулю, часник, огірки. Мала садити помідори. Добре, що не встигла. Зазвичай саджаю кущів 700, а тепер немає куди садити ту розсаду. Працювати на городі вже будемо в наступному році. Там сантиметрів 60 намулу. Підсихаючи, це все візьметься «коржем».

Постраждала від негоди жінка переймається і через гербіциди, які могли потрапити до колодязів.

– Справа в тому, що на полі орендатори посадили кукурудзу і обробили її гербіцидами, – пояснює Гоменюк. – Воно все текло в город і колодязі. Що тепер з цим робити, не знаємо. А ще ж і в річку хімікати потраплять, підозрюю, що скоро почне гинути риба.

На вулиці, де живе родина Гоменюків, також стоять будинки постраждалих. Наталія Іванівна туди їхати не радить. На ґрунтовій дорозі досі шар намулу з полів. Саме на цю вулицю нещодавно сільська рада виділила понад 100 тисяч гривень. Шлях щільно засипали кам’яним відсівом. Увесь матеріал змило дощем. Шматок асфальту, який поклали на сусідній вулиці теж знищила вода. Вище розташоване сільське кладовище. Зараз туди дістатися складно. Місцеві мешканці кажуть, болотом залило й там. Деякі могили попровалювалися.

Детальніше дивіться у відео:

Джерело: ВиЧерпно

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.