Як цього року Україна відзначає 8-9 травня

Опубліковано: 08.05.2020
Як цього року Україна відзначає 8-9 травня

8 й 9 травня відзначаємо День пам’яті та примирення і 75-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, яка забрала життя від 50 до 85 мільйонів людей в усьому світі. Цьогорічна інформаційна кампанія традиційно проходить під гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо». Символом пам’яті про жертв війни залишається червоний мак.

– Замість екзальтованої маніпуляції під гаслом «Можем повторіть» ми обираємо європейську відповідальну модель пам’ятання, яка вшановує всіх, хто боровся з нацизмом, і всіх жертв війни. Це належне застереження від повторення подібних трагедій у майбутньому, – говорить голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

Результати дослідження, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» та Київським міжнародним інститутом соціології, про День перемоги в історичній пам’яті показують: для понад третини українців День пам’яті та примирення є таким же важливим, як і День перемоги. А 56% погоджуються, що СРСР разом з нацистською Німеччиною відповідальний за початок Другої світової війни. Водночас для понад половини українських громадян День перемоги – це все ще передусім відзначення «перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні». З детальнішими даними можна ознайомитися тут.

Такі результати свідчать: хоча робота над розвінчуванням радянських міфів дає результат, вона далека від свого завершення. Тому в інформаційній кампанії та онлайн-заходах до 8-9 травня Український інститут національної пам’яті продовжує акцентувати увагу на освітньому контенті.

ПРОЄКТИ

4 травня Інститут розпочав всеукраїнську безстрокову акцію «Родинні історії війни». Закликаємо всіх ділитися родинними історіями, пов’язаними з подіями Другої світової, у соціальних мережах під хештегом #родинніісторіївійни. Також заохочуємо школи й університети долучатися до акції та публікувати на своїх онлайн-ресурсах розповіді про випускників, які боролися з нацизмом; історії учнів, студентів, викладачів, чиїх рідних торкнулася війна.
Як взяти участь в акції

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.