Сезон кліщів відкрито: що робити, якщо він присосався та як уберегтись від цього

Опубліковано: 17.05.2020
Сезон кліщів відкрито: що робити, якщо він присосався та як уберегтись від цього

Кліщі найактивніші у травні-червні, а також у серпні-вересні. Ці небезпечні комахи переносять інфекції і щороку кількість українців, які заражаються інфекційними захворюваннями унаслідок укусу кліщів, збільшується, – про це пише “24 канал“.

Цього року кліщі особливо активні – їх кількість значно зросла й люди з різних куточків України повідомляють про велику кількість укусів. Експерти вважать, що причиною такого нашестя є аномально тепла зима.

Як уберегтися від укусу кліща: поради

Якщо ви зібралися на відпочинок на природі, одягніть краще світлий одяг (на ньому краще видно кліщів). Обов’язково закривайте одягом всю поверхню шкіри, носіть масивні головні убори. Використовуйте також спеціальні аерозолі, які відлякують кліщів.

При тривалому знаходженні в лісі або на природі, регулярно оглядайте себе і друзів (чим швидше ви виявите кліща – тим менше шансів заразитись).

Після того, як ви прийшли з лісу чи парку, ретельно перевірте на наявність кліща такі частини тіла: під пахвами, у вухах та біля вух, на шиї, всередині пупка, на вигинах колін і ліктів, у волоссі та біля нього, між ніг, навколо талії.

Прийміть душ незабаром після того, як були на відкритому повітрі. Душ протягом найближчих двох годин знижує ризик укусу кліща. Пам’ятайте, що кліщ присмоктується до тіла протягом приблизно двох годин.

Те саме стосується і домашніх улюбленців. Після прогулянки в першу чергу перевірте лапи, живіт та морду. Якщо ж після укусу пес ослаб, погано їсть, а білки очей пожовтіли, терміново зверніться до ветеринара. Кліщі переносять багато небезпечних захворювань для домашніх улюбленців.

Як видалити кліща самостійно

Якщо вкусив кліщ, бажано не зволікати і звернутись у травмпункт. Там його дістануть і відразу передадуть у лабораторію на аналізи.

Якщо такої змоги немає, то варто обережно викрутити його пінцетом, ниткою або спеціальним гачком, який можна придбати в аптеці. Місце укусу обробити спиртом. А з олією, підрізаними шприцами, ацетоном та іншими сумнівними методами радять не експериментувати.

Спосіб №1. Обгорнути пальці марлевою серветкою і розхитувати кліща з боку вбік.

Спосіб №2. Можна скористатись пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини, і повільно витягнути комаху разом із хоботком.

Не можна розчавлювати кліща, аби збудники хвороби, які можуть бути в його організмі, не потрапили в рану на тілі людини. Після видалення комахи місце присмоктування варто змастити розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо хоботок залишився у ранці — видалити його стерильною голкою, після чого ретельно вимити руки з милом.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.