Злива на Катеринопільщині наробила лиха

Опубліковано: 18.05.2020
Злива на Катеринопільщині наробила лиха

«Таке тільки по телевізору бачила»

          14 травня Катеринопільщиною прогуркотіла сильна злива. Дощ лив, мов із відра. У самому райцентрі кілька разів зникала електроенергія, втім, зі слів селищного голови Івана Гегедоша, особливих скарг від громадян через стихійне лихо не надходило.

Злива на Катеринопільщині наробила лиха

За інформацією ДСНС України в Черкаській області в районі було знеструмлено три населені пункти. Над відновленням електропостачання працювали аварійні бригади обленерго.

Ольга Ілєйко з Єлизаветки каже, що в них спершу була пилова буря, а потім дощ:

«Це було щось страшне. Таке тільки по телевізору бачила», – скаржиться жінка.

Злива на Катеринопільщині наробила лиха

Чи не найбільшого лиха негода наробила у Вербовці: поламала дерева, побила паркани, поскидала шифер з багатьох будівель, порвала вагонку, змила частину городини.

«У нас хвилин 20  був страшний вітрюган. Надворі стало сиво. Зникла електроенергія. Відновилось електропостачання вночі, але не по всьому селу. На окремих вулицях від ранку триває ремонт, розчистка. Зачищають поламані дерева. Люди, сусіди допомагають один одному. Зносять, що в кого є, аби відновити пошкоджені паркани, будівлі», – розповідає вербовчанка Надія Кожушко.

Злива на Катеринопільщині наробила лиха

«Таке бачила вперше. Гуло, гуркотіло, шуміло, мов у фільмі жахів. Нашу абрикосу, наче лезом при корені підрізало й кинуло на огорожу. Зірвало 6 шиферин з прибудови. Що могло, побило й потрощило. Замулило, повимивало насадження на городах і в полях. Підгорнута картопля ще якось вціліла. А от буряки лежать. Сою змило», – зауважує Наталія Трохименко.

Схожа ситуація, зі слів Віри Рудь, і у Ступичному. «Скільки живемо, ще такого не було! В людей навіть картоплю повимивало з корчів. Великого лиха в селі наробило», – скаржиться жінка.

Не менш постраждала шостаківська Бондарка. «Замулило дорогу, що ні проїхати, ні пройти,  – нарікає сільський голова Микола Піщаний. – Шифер, фронтони повідривало. Наробило людям шкоди. Світло вже відновили».

Штормило добряче також Кайтанівку. «Намило намулу на дороги з полів. В нас яриста місцевість, тож з усіх горбів летіло все вниз. Миттєво зібралось багато води. Такого ще не було. Дув сильний вітер. Стояла стіна з дощу», – повідомила сільська очільниця  Тетяна Шевченко.

«Світло відновили. Городи майже вціліли. Трохи підмулило, але не сильно. В людей гірше», – каже Сергій Салата з Киселівки.

Відносно спокійно було й у Лисичій Балці. «В одних господарів зняло трохи шиферу з накриття і зернової комори, по вулиці Миру черешня й слива постраждали. Порівняно з іншими селами все добре. Головне, що не було змиття грунту. Берізку  зламало. Поламані дерева ми вже прибрали. Світло зникло о 6-ій вечора і о 9-ій з’явилось, на одній вулиці не було, то приїхали електрики, зробили», – розповів голова села Едуард Дашівець.

Гроза пройшла смугами, в деяких частинах Катеринопільщини лише прокапав дощ, люди любувались травневою веселкою.

Джерело: Вісті Черкащини

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.