Відсьогодні Уряд відновлює регулювання цін на деякі продукти і медзасоби

Опубліковано: 19.05.2020
Відсьогодні Уряд відновлює регулювання цін на деякі продукти і медзасоби

Кабінет Міністрів України з 18 травня регулюватиме ціни на товари, які мають істотну соціальну значущість і товари протиепідемічного призначення. Про це йдеться в урядовій постанові, що відсьогодні набула чинності. Про це повідомляє «Главком» із посиланням на інформацію Держпродспоживслужби. 

Регулювання буде здійснюватися шляхом декларування продавцями зміни роздрібних цін на продукти, що входять до переліку. Це означає, що у разі, якщо продавець планує підняти ціни, то він повинен буде повідомити про це Держпродспоживслужбу. Так, у разі, якщо ціни планують підвищити на 5-10%, то повідомити про це мають щонайменше за 3 дні до початку застосування нових цін, у разі, якщо ціни зростуть на 10-15% — за 14 днів до застосування нових цін, якщо на понад 15% — за 30 днів до застосування нових цін.

Кабінет Міністрів ввів державне регулювання цін на десять продовольчих товарів, на окремі ліки, дезінфікуючі засоби, а також засоби індивідуального захисту.

Так, до переліку соціально значимих товарів уряд вніс гречку, цукор, пшеничне борошно вищого ґатунку, макаронні вироби (вермішель із борошна вищого ґатунку), пастеризоване молоко в плівці жирністю 2,5%, житньо-пшеничний хліб, яйця категорії С1, тушку курячу, мінеральну воду без газу, вершкове масло жирністю 72,5%.

Окрім того, запропоновано встановити декларування на такі антисептики та дезінфекційні засоби, як хлогексидин, етанол, повідон-йод, кишеньковий спиртовий антисептик для рук тощо.

Із засобів індивідуального захисту до переліку запропоновано зарахувати одноразову медичну шапочку, медичну маску, медичні рукавички стерильні та нестерильні, одноразові бахіли, медичний бинт тощо.

Джерело: ВиЧерпно

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.