На Трійцю в області прогнозують потепління

Опубліковано: 03.06.2020
На Трійцю в області прогнозують потепління

На робочому тижні істотного потепління не очікується. Циклон «Ізольда», який затримався над Україною, буде цьому перешкоджати, до того ж обіцяє короткочасні дощі та грози всю першу половину тижня. Температура істотно не зміниться – вночі 4-9º, вдень 14-19º, повідомляє начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Повідомляє Черкаська ОДА

У другій половині тижня зберігаються окремі грозові дощі, але антициклон над Чорним морем зведе їх ймовірність до мінімуму, температура почне підвищуватися.

А ось по-справжньому теплу і навіть спекотну, проте ще з невеликими короткочасними дощами погоду прогнозуємо на Свято Трійці, з температурою вночі 10-15º, вдень 23-28º .

Загалом, за словами головного синоптика області, цьогоріч травень на Черкащині став найхолоднішим у XXI столітті. Стосовно опадів, то їх кількість становила 2-2,5 місячних норм. Рекорд залишився за недалеким 2016 роком, коли дощу випало аж 118 мм, тобто 3 місячних норм. Купальний сезон так і не розпочався, температура води у Дніпрі лише +15°, це найхолодніша температура води за останні 10 років температура води вже була на цей час 21-23°, а у 2017 році – 26°!

Окрім суттєвого поповнення волого запасів, дощі знизили показник горимості в екосистемах області до 1 класу. Значна кількість опадів зупинила в 3 третій декаді травня зниження рівнів ґрунтових вод. Проте, відсутність тепла і сонця стримували розвиток огородини, що може призвести до її часткової загибелі.

Джерело: Вісті Черкащини

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.