«Зупинимо виробництво та імпорт фуа-гра» – Антон Яценко

Опубліковано: 05.06.2020

Тривалий час народний депутат України Антон Яценко займається зоозахисною діяльністю.

Тому з метою захисту тварин від жорстокого поводження парламентар подав 2 законопроєкти, які нерозривно пов’язані між собою, зокрема:

✅законопроєкт № 2802 від 24.01.2020 “Про внесення змін до Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження” щодо удосконалення захисту тварин від жорсткого поводження”;

✅законопроєкт № 3580 від 03.06.2020 “Про внесення змін до Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність” щодо заборони імпорту фуа-гра”.

Про це народний депутат повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

Шановні друзі!Довгий період часу займаюсь зоозахисною діяльністю.Тому з метою захисту тварин від жорстокого поводження…

Posted by Anton Yatsenko on Friday, 5 June 2020

Зазначимо, фуа-гра – це продукт насильницького частого годування гусей, качок задля збільшення їхньої печінки.

Птахів примусово годують надмірною кількістю їжі за допомогою трубки, яку вставляють у стравохід.

Потік корму буває настільки потужний, а кількість їжі така велика, що стравоходи деяких тварин не витримують і рвуться, а печінка може збільшитись у 10 разів. Їжа не встигає перетравлюватись і починає розкладатись.

Наслідки насильницького відгодовування тварин:

➡цироз печінки;

➡проблеми при ходьбі;

➡труднощі дихання;

➡травми шиї, гортані, шлунку, передньої частини голови, дзьобу;

➡викид токсинів в організм, що спричинюють біль і ранню смерть птахів.

Таким чином, тварини змушені терпіти величезні страждання, щоб з них зробили делікатес, небезпечний для людського здоров’я.

Виробництво фуа-гра вже заборонено у більшості країн Європейського Союзу, Великобританії, Індії, Туреччині, Ізраїлі та інших країнах.

«Вважаю, що в Україні теж потрібно заборонити виробництво та імпорт цього дороговартісного продукту. Адже фуа-гра не є продуктом першої необхідності, а скоріше примхою для багатих», – зауважив законотворець.

Крім того, народний депутат додав, що Україна – європейська цивілізована країна, тому потрібно прийняти ініційовані ним законопроєкти. Адже вони спрямовані на удосконалення українського законодавства щодо захисту тварин від жорстокого поводження під час годування та наближення нашого законодавства до законодавства ЄС.

«Буду наполягати на прийнятті законопроєктів № 2802, № 3580. Закликаю народних депутатів підтримати їх!» – прокоментував Антон Яценко.

Підсумовуючи, парламентар закликав всіх спільними зусиллями захистити тварин від жорстокого поводження.

Нагадаємо, раніше було прийнято Закон № 2120-VIII від 22.06.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження гуманного ставлення до тварин)», який передбачає посилення покарання за жорстоке поводження з тваринами. До Закону були враховані подані Антоном Яценком пропозиції.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.