Синоптики розповіли, коли на Черкащині пройдуть дощі

Опубліковано: 12.06.2020
Синоптики розповіли, коли на Черкащині пройдуть дощі

Майже тиждень літо не жалкує тепла для Черкащини. Середньодобова температура повітря перевищує норму на 4-7º, що Є аномалією навіть для другої половини літа. Денні максимуми досягають 32-34º, ніч з температурами 20-22º дозволяє лише передихнути від полуденної спеки.

У цієї спеки є кілька важливих причин: винос тропічного тепла у передній частини західної циклонічної системи та сонячна погода під впливом східного антициклону. А влітку в умовах антициклону не те що тропічне, а звичайне континентальне повітря помірних широт швидко доходить до тропічної кондиції.

Температура води у Дніпрі, за 4 дні потепліла на 6º і становить +22º. Ґрунт добряче розпікся і середня температура на глибині 10 см – 25-28º за норми 21-23º.

Показник пожежної небезпеки теж швидко підвищився до високого 4 класу, місцями надзвичайного 5 класу.

Що ж чекаємо далі?

Уже сьогодні синоптична ситуація почне змінюватися. Під натиском циклонів із заходу та півдня, східний антициклон переміститься на північ, що змінить напрямок вітру на північно-східний та послабить надходження тепла. Але сонячний прогрів поки що діятиме, тому як в п’ятницю так і в суботу денна температура перетне позначку +30º.

Надалі у другій половині суботи та неділю посилиться вплив циклону з південного-заходу. Падатиме атмосферний тиск та розпечене напередодні повітря спровокують нестійкість в атмосфері, що призведе до швидкого розвитку потужних купчасто-дощових хмар, з грозовим дощами у супроводі шквалів 15-20 м/с та граду.

З початку нового робочого тижня атмосфера дещо заспокоїться, хоча ймовірність невеликих грозових дощів залишиться. Температурний фон буде комфортним, вдень 23-28º, вночі 12-17º.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.