На Черкащині колекціонера спалили у власному будинку

Опубліковано: 15.06.2020
На Черкащині колекціонера спалили у власному будинку

Вбивство сталося 11-го червня у Городищі. Після вбивства письменника нападник підпалив будинок-музей, де сталася трагедія, – про це пише “Козацький край“.

Вбитий Андрій Тегерешвілі – поет, письменник, патріот України і відомий колекціонер. Він детельно досліджував історію української Визвольної боротьби.

Наразі підозрюваного у вбивстві вже затримали правоохоронці. Що слугувало причиною скоєння тяжкого злочину, особиста злоба до письменника-патріота України чи банальне прагнення пограбування музею, чи якісь інші мотиви має з’ясувати слідство.

На Черкащині колекціонера спалили у власному будинку

Про це повідомив на своїй строрінці у соцмережах друг загиблого, городищенський поет Олексій Тичко, який акцентував увагу на величезній заслузі загиблого у справі дослідження та збереження історії Черкащини.

– Особливу увагу Андрій Захарович приділяв Визвольному рухові на Черкащині 1918-1932 року. Він перший підняв тему родини Блажевських (повстанських братів-отаманів – ред.), яка зараз описана у багатьох літературних творах. Його матеріали використовували у роботах відомі письменники й історики, – зазначив товариш загиблого.

Андрій Тегерешвілі об’їздив усю Черкащину, шукав могили загиблих учасників Визвольного руху і деякі йому таки вдалося знайти. Жив письменник не в простому будинку, а в музеї. За десятки років він стару, ще батьківську хату, перетворив на музей. Амфори з трипільської культури, кістки мамонта, знаряддя праці минулих століть, сорочки-вишиванки, вишиті рушники і різні цікаві експонати минулого століття та сьогодення знайшли свої місця у всіх кімнатах його хати.

На Черкащині колекціонера спалили у власному будинку

Готував колекціонер до друку свою нову книгу оповідань. Завжди ходив із записником і олівцем – почувши цікаве слово або думку відразу записував.

– До речі, я готував публікацію у газету з віршами місцевих поетів – там і його вірш, який я не встиг віднести в редакцію. Тепер буде публікація в наступних номерах “Вісника Городищини”. Мені не віриться, що прізвище автора вірша про собаку і реінкарнацію головного героя вірша в цю тварину буде у чорній рамці… – прокоментував Олексій Тичко.

Андрій Тегерешвілі все життя присвятив пошукам і творчості. В останній місяць він дуже поспішав, ніби щось відчував.

На Черкащині колекціонера спалили у власному будинку

– Готував до друку книгу, друзі і знайомі допомагали чим могли – листки паперу з розбірливим каліграфічним почерком переводили в електронний вигляд. Не встигли… – каже поет.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.