На Уманщині за місяць троє осіб отруїлися грибами

Опубліковано: 29.06.2020
На Уманщині за місяць троє осіб отруїлися грибами

Як повідомляє сайт Вечірні Черкаси, 12 червня зареєстровано черговий випадок отруєння дикорослими грибами з одним потерпілим. 51-річний мешканець с. Кочержинці Уманського району з’їв гриби підсливники (підвишні), які назбирав біля траси поблизу села.

Ще один випадок отруєння дикорослими грибами з двома потерпілими стався  в Умані. 57-річні жительки Умані вживали невідомі гриби, схожі на шампіньйони, зібрані на території дачі однієї з них в с. Городниця Уманського району.


В обох випадках перші симптоми отруєння з’явились за кілька годин після вживання смажених грибів. Усі троє постраждалих звернулися до швидкої медичної допомоги та були госпіталізовані до терапевтичного відділення Уманської центральної райлікарні.

Як повідомила завідувач відділу епіднагляду та профілактики неінфекційних захворювань Обласного лабораторного центру Світлана Нікітюк, чоловік, що потрапив до лікарні в стані середньої тяжкості, продовжує лікування, а жінок уже виписали додому.

Усього з початку року в області зареєстровано три випадки отруєнь грибами з чотирма потерпілими.

Багато їстівних грибів має отруйних двійників. Так, печериці їстівні мають отруйних родичів печерицю жовтошкіру, печерицю темнолускувату, маслюки звичайні – маслюків несправжніх. Такі популярні гриби-парасольки  можна сплутати із отруйними видами, як-то гриб-парасолька цегляно-сіро-червоний, гриб парасолька коричнево-вишневий.

Джерело: Рідний Край

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.