Відомий український художник має намір відродити палац графа Шувалова на Черкащині

Опубліковано: 30.06.2020
Відомий український художник має намір відродити палац графа Шувалова на Черкащині

Про це стало відомо у четвер, 25 червня, під час візиту Андрія Кулагіна, всесвітньовідомого художника у рідне містечко Тальне, на Черкащині. Повідомляють “Вісті Черкащини“.

Митець вкрай стурбований станом відомої архітектурної пам’ятки району – мисливським палацом графа Шувалова. Саме тому Кулагін разом із підприємцями Тальнівщини готовий відродити забуту владою унікальну історичну будівлю.

– Я знайшов однодумців серед місцевих підприємців. Один з них – Володимир Мовчан, який теж готовий вкласти кошти у реконструкцію та відбудову палацу. Маю план зробити там шикарний музей, який також приноситиме дохід у бюджет. Моїми руками був повністю відреставрований костел Святої Анни у Тальному. Тому досвід я маю. А цей палац і стан, у якому він зараз знаходиться, – це докір усій владі! Адже більше мисливського замку в Україні немає. Унікальність цього палацу має бути повернута і не забута! – каже художник.

Свої ідеї стосовно реставрації та відновлення палацу Кулагін озвучив перед в. о. міського голови Василем Сідьком, пресою, гостями та працівниками місцевого музею.

– 8 кімнат палацу оформити та оздобити у стилі інтер’єру 18 століття. Поставити антикварні речі, які передаватимуть у точності ту епоху. Після одруження молодята зможуть залишатися там ночувати. У їхньому розпорядженні буде красива відреставрована бальна зала, карета, прогулянка парком. Частину кімнат можна використовувати для пленеру відомих українських художників. За певний час у палаці збереться своя картинна галерея, адже митці лишатимуть там по одній картині. Парк біля замку пустує, він мертвий. Можна зробити симпозіум скульпторів із усієї України, які теж лишатимуть тут скульптури. Тим самим, наповнюватимуть парк своїми роботами. Слід відродити винний льох, який є біля палацу. Тоді замок занесемо у туристичний путівник і він стане місцем гордості тальнівчан та всієї України, – поділився ідеями Кулагін.

Василь Сідько пообіцяв художнику співпрацю і повідомив, що у міській раді мають створити комунальне підприємство, яке займатиметься документацією та проєктом реконструкції замку.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.