Літо-2020: чи зможуть українці відпочити за кордоном і де?

Опубліковано: 01.07.2020
Літо-2020: чи зможуть українці відпочити за кордоном і де?

Літо в розпалі. Саме час для відпусток, відпочинку і накопичення вражень на рік наперед. Враховуючи, що карантин продовжили до 31 липня, а більшість кордонів для українців залишаються закритими – поніжитися на морських узбережжях інших країн чи помилуватися їх неперевершеною архітектурою – завдання для наших співгромадян не з легких.

Україна не потрапила в оновлений список країн, для яких Євросоюз рекомендував відкрити кордони в липні. Нині з 54 країн, які входили до «зеленого» списку, включаючи і Україну, залишилося лише 15. Тож з подорожами Європою доведеться ще зачекати.

З 1 липня українці зможуть відпочити на курортах Туреччини, Єгипту і Албанії, у коментарі нашому виданню розповіла Тетяна Делікатна, туристичне агентство «Магнолія»:

– Перші туристи у нас вилетіли на Албанію 26 червня. Першим рейсом на Туреччину, я, як власниця бізнесу, полечу сама. Хочу подивитися, як працюватимуть аеропорти, що мають пережити наші туристи, який механізм буде проходження кордонів, щоб потім поінформувати наших туристів. Можливо, це якось повпливає на бажання наших людей кудись поїхати.

Фото тематичне

Фото тематичне

Поки що, напливу бажаючих немає. Наразі, констатує керівниця турагентства, кількість клієнтів скоротилася на 90 %. На її думку, це, швидше, пов’язано із тим, що українці витратили всі свої заощадження, а не з їх боязню заразитися коронавірусом.

– Одинично люди приходять. Переважно ті, у кого був перенесений тур через карантин. Зараз вони використовують ті кошти, які були в туроператорів. Наприклад, в Туреччині ще велику кількість готелів не відкрили через те, що були посилені вимоги для прийому туристів.

На відпочинок до Туреччини Борис із дружиною мав вирушити 3 липня, проте, у зв’язку із карантином, подорож туроператор переніс на кінець місяця. Каже, путівка – це подарунок від сина, тож і всіма організаційними моментами займається він.

– Поки що нам подорож перенесли на місяць, а там буде видно. Пропонували також такий варіант: нам турагентство видає сертифікат на цю суму, а коли ми зберемося, то використаємо його. Однак поки ми вирішили не користуватися цією пропозицією, — коментує чоловік.

До Туреччини і Єгипту, а з 4 липня і до Хорватії українці зможуть мандрувати без додаткових умов і тестів на коронавірус. До Чорногорії кордон планують відкрити також 4 липня, До Кіпру – 16 липня, а до Грузії – 31 липня. У вище вказані країни для в’їзду потрібен тест на коронавірус не пізніше ніж за 48 годин.

Фото тематичне

Фото тематичне

Безперечно, громадянам, які вирішили відправитися за кордон, потрібно бути готовим до різноманітних ситуацій, відзначає Юлія Горбаткова, керівниця турагенції «Віва-тур».

Перш за все це правила під час авіаперельотів:

– дотримання масочного режиму;

– використання засобів дезінфекції;

– дотримання дистанції;

– температурний скринінг;

– на деяких авіакомпаніях обмеження на ручну поклажу.

Фото тематичне

Фото тематичне

– Кожна країна встановлює свої правила щодо перебування туристів. Готелі обмежують кількість гостей, вводять правила обробки номерів і правила поведінки в місцях загального користування і ресторанах. Екскурсії не планують відміняти, буде зменшено кількість туристів, які одночасно зможуть перебувати на об’єктах екскурсій. Взагалі, на нашу думку, що це, швидше, не обмеження, а особиста відповідальність щодо захисту свого здоров’я і здоров’я свої близьких, — додає пані Юлія.

Відпочити на узбережжі Червоного моря планувала цього року черкащанка Марія Береза з родиною. Та карантин вніс свої корективи.

– Уже в квітні ми почали розуміти, що наші плани будуть зруйновані через карантин. Ось таке у нас непередбачуване життя, планувати наперед нічого не можна, — коментує дівчина і додає, що цього літа поїдуть відпочивати на Чорне море до Одеської області.

Хоча, зізнається, надають перевагу закордонному відпочинку:

«Не  тому, що нам не подобається відпочивати в Україні, у нас дуже багато гарних місць. Причина проста і банальна: відпочивати у нас значно дорожче. Тож ми сподіваємося, що уже незабаром кожен з нас зможе відвідати мальовничі куточки Іспанії, Італії, Туреччини, Єгипту та інших країн і насолодитися сонцем і морем».

А от розраховувати, що у зв’язку із зниженням туристичного потоку, значно знизяться ціни на відпочинок чи з’явиться купа «гарячих турів і путівок»  – не варто.

– «Гарячі пропозиції» з’являються за наявності таких факторів: слабкий попит, та наявність вільних місць на рейсі за декілька днів до вильоту; наявність вільних номерів у конкретному готелі, тому ціну знижують для заповнення готелю туристами. У вище наведеного є простий висновок: «гарячі пропозиції» у хороший готель купити неможливо — гарні готелі розпродуються за декілька місяців наперед. А «гарячі тури» — це те, що залишилося на базарі під кінець дня — і нікому не потрібно, — коментує Сергій Печенєв, туристична компанія «Поїхали з нами».

Що ж стосується переорієнтування на внутрішній ринок на час карантину, то більшість турагентств, або і так на постійній основі займають певний сегмент в українському туризмі, або ж не бачать у цьому сенсу через те, що більшість українців подорожують Україною самостійно, не користуючись послугами туроператорів.

–  Переорієнтування діяльності агенції з закордонного туризму на внутрішній не має сенсу, тому що сезон досить короткий і готельна база на українських курортах обмежена. До того ж, на ринку внутрішнього туризму Черкащини працюють певні агенції, які формують тури по Україні в бюджетному сегменті пансіонатів з автобусним обслуговуванням і усіма додатковими послугами, вони мають великий досвід і клієнтську базу, тому складати конкуренцію в кризовий час в місті з населенням до 350 тисяч досить важко і не має фінансового сенсу. У свою чергу готелі високого рівня на курортах Чорного і Азовського морів не потребують агентської допомоги для реалізації своїх об’єктів розміщення, в зв’язку з дуже високим попитом кінцевим споживачем і легкістю бронювання розміщення в готелях, — підсумувала керівниця турагенції «Віва-тур» Юлія Горбаткова.

Джерело: ВиЧерпно

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.