Які кораблі ви хотіли б бачити на набережній Осташівського ставу?

Опубліковано: 07.07.2020
Які кораблі ви хотіли б бачити на набережній Осташівського ставу?

Незабаром на набережній Осташівського ставу в Умані з’явиться музей кораблів.

Він стане ще однією родзинкою Умані та підвищить туристичну привабливість міста на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

Цією ідею на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook поділився народний депутат України Антон Яценко.

Шановні уманчани!Ділюсь з Вами амбіційною ідеєю – зробити незабаром музей кораблів на набережній Осташівського…

Posted by Яценко Антон on Tuesday, 7 July 2020

За словами народного обранця, одним з перших на набережній уже встановлено відомий пасажирський лайнер «Титанік». Найближчим часом поряд вони планують розташувати французький флейт «Анжеліка», який уже до цього був на набережній, корабель «Римська Бірема», козацьку чайку та бригантину «Секрет» з повісті Олександра Гріна «Пурпурові вітрила».

З метою розширення композиції Антон Яценко пропонує зробити музей, в якому буде відображена історія кораблебудування від давніх часів до нашого часу.

Головними експонатами музею будуть моделі човнів, кораблів різних історичних епох.

Пропоную такі варіанти, як:

– козацька чайка;

– флагманський корабель першої експедиції Христофора Колумба «Санта-Марія»;

– морський тральщик «Черкаси»;

– науково-дослідне судно «Каліпсо»;

– авіаносець.

Також у музеї можуть бути й інші легендарні кораблі, у тому числі й ті, які стали шедеврами фольклору та літератури, а саме: «Летючий голландець», підводний човен капітана Немо «Наутілус» з творів Жуля Верна «Двадцять тисяч льє під водою», «Таємничий острів», корабель «Еспаньйола» з роману «Острів Скарбів» Роберта Стівенсона, корабель з повісті Ернеста Хемінгуея «Старий і море», корабель вікінгів, корабель з мультфільму «Козаки» тощо.

Доречним вважаю доповнити колекцію спортивними човнами, зокрема, байдарками.

Це символічно, оскільки в Умані щороку проходять Всеукраїнські змагання з веслування на байдарках.

Заслуговують на увагу й кораблі, які стали шедеврами фольклору та літератури, а саме: «Летючий голландець», підводний човен капітана Немо «Наутілус» з творів Жуля Верна «Двадцять тисяч льє під водою», «Таємничий острів», корабель «Еспаньйола» з роману «Острів Скарбів» Роберта Стівенсона, корабель з повісті Ернеста Хемінгуея «Старий і море», корабель вікінгів, корабель з мультфільму «Козаки» тощо.

«Як вам така ідея? Долучайтесь до обговорення. Чекаю ваших пропозицій. Будемо разом розбудовувати Умань!» – запропонував парламентар.

Він також зазначив, що реалізація проєкту не потребуватиме витрачання коштів з міського бюджету.

Тому законотворець звернувся до Уманської міської ради щодо надання дозволу на облаштування музею кораблів на набережній Осташівського ставу.

Нагадаємо, оновлену набережну біля Осташівського ставу було відкрито 13 липня 2019 року. Ініціатор реконструкції народний депутат України Антон Яценко.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.