Поради черкащанам: що робити з постійними перепадами напруги?

Опубліковано: 24.07.2020
Поради черкащанам: що робити з постійними перепадами напруги?

Постійні перепади та відключення електроенергії, очевидно, погано впливають на електроприлади. Читай в статті, як вийти із цієї ситуації, та подовжити життя своєї техніки.

Перепад напруги в мережі, її різке зниження або підвищення може виникати з різних причин. Найчастіше відхилення бувають при сильному збільшенні підключених потужностей, при одночасному ввімкненні великої кількості електричних приладів. Це, зазвичай, буває ввечері, в післяробочий час, коли всі споживачі вдома і користуються електричним обладнанням. Або ж мережа може бути заслаба для нових підключень, зношена, посаджена.

Подібні проблеми виникають у черкащан. Побутові користувачі скаржаться, що спостерігають на вимірювальних приладах дуже низькі цифри (нижче 190 Вольт). Іноді вольтметр відображає різкі стрибки – вище 250 Вольт. Це явище супроводжується мерехтінням лампочки, екрана телевізора, гудінням холодильника.

Якою має бути напруга в мережі та як привести її в норму

Поради черкащанам: що робити з постійними перепадами напруги?

Якщо ви вдома чи на підприємстві спостерігаєте ознаки того, що вольтаж в електромережі нерівний, обов’язково потрібно виміряти напругу вольтметром. ПАТ “Черкасиобленерго” радить відслідковувати напругу, знати її параметри, адже при нормальній роботі напруга в електромережі складає 220 Вольт (однофазна мережа), 380 Вольт (трьохфазна мережа). Електричні прилади можуть нормально функціонувати, якщо допустима норма буде на 5-10% вища. Тобто, вольтаж, який нижчий від 198 Вольт і вищий за 242 Вольти – це неабияка проблема. Показник низької напруги приводить до того, що прилади можуть не ввімкнутися, а занадто великий стрибок напруги призводить до пробою в ізоляції, що стає причиною виходу з ладу обладнання, також є великий ризик виникнення пожежі.

Щоб вирівняти напругу, знадобиться спеціальний прилад – стабілізатор, який зможе захистити техніку від перепадів напруги. Він прекрасно підійде для дачі, невеликого будинку, квартири, і створить «захисний купол», що вбереже ваші електроприлади. 

Для підприємств, великих заміських будинків, де підключених потужностей набагато більше, а також для освітлення і подачі струму в приміщення, де часто зникає електрика, знадобиться інше джерело живлення – генератор. Цей пристрій, в залежності від типу пального, буває дизельним, бензиновим та газовим. Який генератор кращий для побутових потреб, а який підійде для бізнесу, ми розкажемо в даній статті.

Стабілізатор напруги: принцип роботи, види та їх характеристики

Поради черкащанам: що робити з постійними перепадами напруги?

Стабілізатор призначений для захисту техніки, щоб вона не згоріла під час стрибка напруги. Основна функція даного приладу – вирівнювання напруги, забезпечення стабільної роботи електрообладнання. Зазвичай в приватному будинку встановлюється однофазна мережа, але якщо хоча б один прилад працює від трьохфазного струму, потрібно купувати трьохфазний стабілізатор.

По типу встановлення стабілізатори бувають стаціонарними та переносними. Стаціонарні коштують дорожче, оскільки призначені для більшого навантаження. Такі види пристроїв встановлюються поблизу електричної мережі, після лічильника. Переносний стабілізатор зможе захистити від перепадів напруги лише один-два прилади.

Перед вибором приладу для вирівнювання напруги потрібно для початку підрахувати потужність усіх приладів в будинку, офісі. Стабілізатор повинен підтримувати роботу усіх приладів, мати в запасі 30% потужності.

Існує декілька видів стабілізаторів:

релейні;

семісторні;

сервопривідні;

ферорезонансні.

В першому випадку за вирівнювання напруги відповідають електромеханічні реле. Це найбільш популярний вид стабілізатора, який використовується в приватному будинку та офісах. При потраплянні струму в реле, відбувається його замір. Серед переваг релейного стабілізатора – миттєвість регулювання, висока стійкість до перевантаження, можливість працювати при різних температурах та при нульовому навантаженні, захист приладів у випадку короткого замикання. При запускові пристрою можна почути клацання. Значення коефіцієнту корисної дії – 97-99%.

В семісторних стабілізаторах також висока точність вирівнювання напруги. Для роботи цього типу стабілізатора необхідно мати запаси потужності. Ці пристрої мають один недолік – низьку стійкість до перевантаження. Коефіцієнт корисної дії складає 96-98%.

Сервопривідні типи стабілізаторів плавно регулюють напругу, але під час стабілізації можуть втратити до 50% потужності. Через наявність рухомих деталей потрібний частий ремонт пристрою. Коефіцієнт корисної дії – 97-99%.

Ферорезонансні види використовуються найменше, оскільки у них малий діапазон регулювання, і вони не підходять для великого перевантаження. Коефіцієнт корисної дії – 70-80%.

Генератори як захист від перепадів напруги

Поради черкащанам: що робити з постійними перепадами напруги?

Генератори призначені для використання в якості резеврного або постійного джерела живлення. Вони подають електричну енергію, якщо у мережі вона відключена, або ж взагалі відсутня на об’єкті.

Якісні моделі генераторів, в яких є функція стабілізації напруги та мідний синхронний альтернатор, служать прекрасним стабілізуючим приладом. А тому вони актуальні в двох випадках:

Для безперебійного електропостачання в багатоповерхівках, підприємствах і великих приватних будинках.

Для захисту від нестабільної напруги.

Вид палива (бензин, солярка чи газ), залежить від того, де буде встановлена електростанція, і для яких цілей вона купується.

Бензиновий генератор

Поради черкащанам: що робити з постійними перепадами напруги?

Для джерела електроенергії в приватному будинку, на дачі, бензинові генератори – найкращий варіант, оскільки він легкий, має зручні, невеликі габарити і його легко переносити та встановлювати. Цей вид генератора являється чудовим джерелом енергії, якщо в мережі спостерігаються перепади напруги, іноді вимикається світло. В якості постійного джерела енергії даний агрегат не підходить.

Переваги генератора на бензиновому паливі:

низький рівень шуму – до 70 дБ;

можливість установки як під відкритим небом, так і в приміщенні;

час роботи, в залежності від моделі, складає від 5 до 8 годин.

Використовуючи бензиновий генератор, необхідно через кожні дві години робити паузи в роботі агрегату. Серед недоліків також необхідність частого технічного обслуговування.

Серед бензогенераторів є особливий вид – інверторні генератори. Це найсучасніший високотехнологічний ген, який видає дуже якісний струм з ідеальною синусоїдою і рівну напругу. Великої потужності серед інверторів немає, максимум 4 кіловати. Проте цього вистачить, якщо у вас невеликий офіс або квартира. Інвертор використовують, якщо перепади напруги в мережі виникають часто, а техніка дуже дорога і чутлива до стрибків вольтажу (комп’ютерне обладнання, модеми, принтери).

Дизельний генератор

Поради черкащанам: що робити з постійними перепадами напруги?

Це найбільш популярний пристрій серед споживачів електроенергії для вирівнювання напруги, подання електрики, коли вимикають світло. Один із найбільших переваг – до дизельного генератора можна підключити більшу кількість електричних приладів, оскільки у дизельної станції більше потужності, вона може працювати багато годин без зупинки.

До дизельної станції може підключитися будь-яка побутова техніка, вона підтримує безперебійну роботу великих підприємств і ін. Але також має свої недоліки, серед яких – високий рівень шуму (хоча можна придбати модель з захисним кожухом). Якщо бензиновий генератор працює при будь-якій температурі, то дизельний не призначений для роботі на морозі.

Газові генератори

Поради черкащанам: що робити з постійними перепадами напруги?

Генератори на газу – найбільш вигідні і екомномні резерви. Вони актуальні для людей, які користуються газовим опаленням. В цьому випадку для роботи агрегату лише потрібно підключитися до газової магістралі (має бути дозвіл від газової служби). Електроприлади отримують електроенергію, кіловат якої на 25-30% дешевший, ніж від бензинового генератора.

Також газовий генератор працює від балонного газу (пропан-бутану). При купівлі балона, потрібно звернути увагу на його об’єм (чим він більший, тим більше годин зможе працювати генератор). Від цього критерію залежить продуктивність генератора.

Газові генератори більш зносостійкі за інші типи агрегатів. За рахунок того, що газ під час роботи не змиває масляну плівку, агрегат має довший термін експлуатації.

Встановлення генераторів – це велика відповідальність, тому для установки джерел електроенергії краще звернутися до фахівців, які правильно підключать усі елементи конструкції.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.