В Україні подешевшали картопля, морква та цибуля

Опубліковано: 26.07.2020
В Україні подешевшали картопля, морква та цибуля

В Україні почали знижуватися ціни на картоплю, моркву та цибулю.

Про це повідомляє EastFruit.

Зазначається, що падіння цін зумовлене збільшенням пропозиції, тоді як темпи збуту досить невисокі. Як результат, виробники знижують ціни, щоб таким чином активізувати темпи збуту даної продукції.

Так, наразі українські виробники пропонують до продажу картоплю за ціною 5-7 грн/кг, що в середньому на 12% дешевше, ніж тижнем раніше. Таким чином, на сьогоднішній день картопля в Україні вже пропонується в середньому на 25% дешевше, ніж в аналогічний період минулого року. 

Цибулю сьогодні фермери продають практично в 2 рази дешевше, ніж в аналогічний період минулого року. Так, основні продажі ріпчастої цибулі ведуться за ціною 2-4 грн/кг, що в середньому на 20% дешевше, ніж в кінці минулого робочого тижня. Аналітики EastFruit зазначають, що в кінці липня 2019 року цибулю українські фермери пропонували до продажу в середньому в 2,2 рази дорожче, ніж сьогодні.

З огляду на збільшення пропозиції моркви на ринку, виробники також змушені знижувати на неї ціни. Наразі морква з місцевих господарств пропонується до продажу за ціною 6-9 грн/кг, що в середньому на 12% дешевше, ніж тижнем раніше. Водночас, варто зазначити, що, попри те, що ціна на моркву в Україні знижується, вона ще значно перевищує рівень минулого року. Зокрема, в кінці липня 2019 року морква на українському ринку коштувала в середньому на 27% дешевше, ніж на сьогоднішній день.

Зазначимо, що раніше аграрії повідомляли, що Україна вперше за свою історію імпортувала огірки в липні. Так, частка завезеної тепличної продукції навіть в розпал сезону почала збільшуватися. Така нетипова для України тенденція спостерігається другий рік поспіль. Минулого року через неврожай томатів, роздрібні мережі, щоб уникнути дефіциту на українському ринку, активно закуповували турецьку продукцію.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.