У Смілі за пів року звернулося до лікарні 85 осіб, покусаних тваринами

Опубліковано: 30.07.2020
У Смілі за пів року звернулося до лікарні 85 осіб, покусаних тваринами

За 6 міс 2020р в області за даними регіональної лабораторії ветеринарної медицини на 19-ти адміністративних територіях зареєстровано 66 випадків сказу серед тварин, зокрема, серед котів – 14, собак – 7, лисиці – 7, ВРХ – 1. Позитивний результат на сказ отримано також від 37-ми лисиць, які були відстріляні при проведенні моніторингового нагляду. Згідно поданих матеріалів фахівцями відділень обласного лабораторного центру спільно зі службою ветмедицини проведено епізоотологічні та епідеміологічні розслідування випадків сказу серед тварин та забезпечено епіднагляд за проведенням антирабічного лікування. Найбільшого поширення епізоотія набула в Звенигородському районі – 8, Канівському районі- 7 та Жашківському районі – 6 випадків. Про це повідомляє офіційна сторінка міста Сміли.

Антирабічні щеплення призначені 256 особам (26,6%). Кількість відмов від призначених щеплень значно збільшилась в порівнянні з минулим роком. Найбільша кількість відмов зареєстрована в м.м Черкаси, Сміла.

В м.Смілі за 6 міс 2020р звернулося 85 (102 за 6 міс 2019р) осіб покусаних тваринами. Відомими тваринами покусано 46 (74) чол (тварини потребують ветнагляду), бродячими 39 (28) чол (люди вимагають антирабічного лікування),

2 коти з підтверженим сказом покусали 4 чол. Отримали призначень щеплень 39 (28) чол, в стадії проведення 19 (20) чол, отримали щеплення 10 (6) чол., відмовились від щеплень та перервали курс щеплень 9 (2) чол. В травматологічному кабінеті міської лікарні запас антирабічної вакцини 46 амп (на 9 осіб) та совсім відсутній антирабічний імуноглобулін.

Міська лікарня потребує закупівлі антирабічного імуноглобуліну.

Епідемічний прогноз щодо захворюваності людей на сказ залишається невтішним, враховуючи труднощі регулювання чисельності бездомних тварин у населених пунктах і диких тварин у мисливських та лісових угіддях. 

Причини сказу і шляхи передавання інфекції

Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через:

  • укус;
  • подряпину та мікроушкодження шкіри;
  • потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.

У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природі — лисиці та вовки.

Джерело: Рідний край

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.