Відзавтра на Черкащині розпочнеться сезон полювань

Опубліковано: 07.08.2020
Відзавтра на Черкащині розпочнеться сезон полювань

Сезон полювання на пернату дичину розпочнеться 8-го серпня та триватиме до 30 грудня 2020 року. Полювати дозволяють у кожну середу, суботу та неділю.

З 8-го серпня екоінспектори разом із поліцейськими переходять на посилене патрулювання мисливських угідь Черкащини, оскільки розпочинається сезон полювання на пернату дичину. Про це розповів Олександр Позняков, начальник управління державного екологічного нагляду (контролю) в Черкаській області.

Охочим полювати на птахів необхідно зібрати пакет документів:

 • посвідчення мисливця;
 • щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
 • дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл тощо);
 • дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання;
 • паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання.

– Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час полювання, транспортування або перенесення впольованої дичини і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання, – каже Олександр Позняков.

ПОРУШЕННЯМИ ПІД ЧАС ПОЛЮВАННЯ ВВАЖАЮТЬ:

Відзавтра на Черкащині розпочнеться сезон полювань
 • Полювання без належного дозволу, в заборонених місцях і в забороненому місці;
 • Полювання забороненими знаряддями чи способами, допускання собак у мисливські угіддя без нагляду;
 • Полювання з порушенням установленого порядку на території (правила полювання в регіоні, у мисливському господарстві тощо);
 • Знищення або поранення тварин;
 • Транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту в контрольній картці обліку добутої дичини та порушень правил полювання.

– З відкриттям сезону полювання держінспектори з охорони навколишнього природного середовища Центрального округу спільно з правоохоронцями та громадськістю проводитимуть рейдові перевірки на територіях мисливських угідь. Мета – виявлення та припинення порушень правил полювання та пожежної безпеки, – наголошує начальник управління державного екологічного нагляду (контролю) в Черкаській області.

ПОКАРАННЯ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ПОЛЮВАННЯ:

Відзавтра на Черкащині розпочнеться сезон полювань

За порушення правил полювання передбачена відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу на громадян від 102 до 1020 гривень, а також попередження або накладення штрафу на посадових осіб від 510 до 1530 гривень згідно статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Повторне порушення правил полювання тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1020 до 2040 гривень з конфіскацією зброї та засобів вчинення правопорушення, які є власністю порушника. Також можуть конфіскувати незаконно добуті об’єкти тваринного світу.

Порушників можуть позбавити права полювання строком до трьох років із конфіскацією рушниць та інших знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника. Покарання для посадових осіб – від 1530 до 2550 гривень з конфіскацією знарядь полювання та дичини.

– Відповідно до затвердженого наказу Мінприроди України та Держкомлісгоспу України від 18.07.2007 № 332/262, порушник відшкодує збитки, завдані унаслідок порушення правил полювання, – каже Олександр Позняков.

ЯК УЗАБЕЗПЕЧИТИ СЕБЕ ПЕРЕСІЧНИМ ГРОМАДЯНАМ?

Відзавтра на Черкащині розпочнеться сезон полювань

Начальник управління держеконагляду (контролю) Олександр Позняков радить громадянам, які люблять відпочивати на природі, бути обачними.

-Звертайте увагу на таблички, коли перебуваєте на території мисливських угідь. І у вказані дні (в середу, суботу та неділю) в очерет краще не заходити і не наближатися занадто близько, – радить інспектор.

За його словами, карт мисливських угідь, де будуть полювати мисливці, у вільному доступі немає. Однак охочі можуть зробити запит до Управління лісового та мисливського господарства з цього питання.

Джерело: Про Все

No Comments

  Leave a Reply

  Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.