На Театральній площі в Черкасах знайшли поховання

Опубліковано: 08.08.2020
На Театральній площі в Черкасах знайшли поховання

Під час реконструкції театральної площі в Черкасах знайшли людські кістки. Про це «Прочерку» повідомили власні джерела.

У поліції підтверджують факт, адже їх викликали на місце, проте це питання, схоже, стосуватиметься історії і археології.

Водночас археологи, що викликалися, повідомили «Прочерку», що «це не кримінал, і не археологія, бо кісткам може всього 100-200 років».

На Театральній площі в Черкасах знайшли поховання

Археологи переадресували журналістів до чиновника облдержадміністрації Миколи Сухового, який займається питаннями культурної спадщини.

«На території Черкас є домашні кладовища, ця традиція діяла до початку 20 століття. Кожен у своєму садочку ховав свою рідню, і потім там утворювалися поховання домовласників, що розміщувалися на територіях. І зараз по території міста знаходять де три, де п’ять, де більше поховань. Приклади були по вулиці Кавказькій, по Гоголя, по бульв Шевченка. Аналогічна і тут ситуація біля театру. На глибині 40 сантиметрів при облаштуванні тротуарної плитки виявили три поховання. Коли почали розбиратися, виявили там жіноче і дитяче поховання і в такому віці, що ще збереглися молочні зуби. Фахівці вибрали це поховання і дозволили продовжити роботи, а залишки будуть поховані за християнським звичаєм. З’ясувати хто це неможливо. І це поховання не в рамках кладовища, а як побутове. Площу більше детально не досліджуватимуть, бо це вже робили. Територію обстежували, але знайшли лише це місце з похованням», – зазначив у коментарі «Прочерку» провідний консультант відділу охорони та культурної спадщини департаменту культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА Микола Суховий.

Джерело: Рідний Край

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.