Чому Уряд надав дозвіл паломникам-хасидам святкувати Рош-га-Шана цього року?

Опубліковано: 14.08.2020
Чому Уряд надав дозвіл паломникам-хасидам святкувати Рош-га-Шана цього року?

11 серпня Кабінет Міністрів України на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій дозволив цього року паломникам-хасидам приїздити до Умані для святкування іудейського Нового року Рош-га-Шана, прийнявши відповідне рішення.

Народний депутат України Антон Яценко і депутат Уманської міськради, лідер опозиції та керівник його громадської приймальні у місті Умань Ірина Плетньова, категорично не згодні з таким рішенням.

Я так, як і депутат Уманської міськради, лідер опозиції та керівник моєї громадської приймальні у місті Умань Ірина…

Posted by Яценко Антон on Thursday, 13 August 2020

Зауважимо, що на цю комісію не запросили Антона Яценка, як народного депутата. Хоча 17 липня, під час годину запитань до Уряду, він звертався до Прем`єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням в цьому році не проводити іудейське свято Рош-га-Шана і заборонити в’їзд паломників-хасидів до міста.

Про це парламентар написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

Масове паломництво хасидів до Умані становить потенційну загрозу для життя і здоров’я місцевих жителів.Неодноразово…

Posted by Яценко Антон on Friday, 14 August 2020

А також не було запрошено представників місцевої влади, до якої у народного обранця багато претензій. Але у цьому питанні його позиція збігається з позицією місцевої влади.

Тому парламентар вважає, що зазначена комісія проведена кулуарно.

В Умані очікується від 5 000 до 10 000 віруючих хасидів, хоча по факту щороку на час святкування Рош-га-Шана місто відвідують більше 30 000 хасидів-паломників.

А це може спричинити чергову хвилю пандемії коронавірусу в Україні.

Народний депутат неодноразово звертався до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, міністра охорони здоров’я України Максима Степанова, голови Черкаської обласної державної адміністрації Романа Боднаря щодо вирішення цього питання.

Парламентар зазначив, що Роман Боднар зайняв принципову позицію і став на сторону людей. Він сподівається, що разом вони продовжать спільну боротьбу в цьому питанні.

Чому Уряд надав дозвіл паломникам-хасидам святкувати Рош-га-Шана цього року?
Чому Уряд надав дозвіл паломникам-хасидам святкувати Рош-га-Шана цього року?

Адже, на жаль, цю спільну позицію не врахували на засіданні вищезазначеної комісії і дозволили проведення масового заходу.

Масове паломництво хасидів до Умані становить потенційну загрозу для життя і здоров’я місцевих жителів.

Найбільша кількість паломників прибуває до Умані із держави Ізраїль та зі Сполучених Штатів Америки, які є в «червоній зоні» епідемічної ситуації. Тому цілком можливий повторний спалах коронавірусної інфекції, яка становить серйозну загрозу для здоров’я людей.

Законотворець зауважив, що на сьогодні влада належить так званій монобільшості – партії «Слуга народу».

Антон Яценко повторно звернеться до Кабінету Міністрів України з проханням не проводити в цьому році іудейське свято Рош-га-Шана і заборонити в’їзд паломників-хасидів до міста Умань.

А також разом з партією “За майбутнє” вони порушуватимуть це питання під час виступів у Верховній Раді України, коли розпочнеться сесія.

«Наполягатимемо на тому, щоб не допустити приїзд паломників-хасидів до Умані! Інтереси уманчан мають бути враховані!» – наголосив парламентар.

Нагадаємо, народний обранець вже звертався до високопосадовців щодо вжиття заходів задля недопущення розповсюдження COVID-19 під час святкування Рош-га-Шана в Умані. Зокрема, до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, міністра охорони здоров’я України Максима Степанова, голови Черкаської обласної державної адміністрації Романа Боднаря.

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.