На Черкащині зафіксували поширення небезпечного карантинного шкідника кукурудзи

Опубліковано: 25.08.2020
На Черкащині  зафіксували поширення небезпечного карантинного шкідника кукурудзи

На Черкащині зафіксовано випадки поширення небезпечного карантинного шкідника кукурудзи – західного кукурудзяного жука або діабротика (Diabrotica).

Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку АПК Черкаської ОДА.

Так, карантинний режим запроваджено на площах 585 га (Звенигородський, Жашківський, Корсунь-Шевченківський, Уманський і Христинівський райони). Усього протягом 2020 року карантинного шкідника виявлено ще на 400 га в Маньківському та на 255 га в Городищенському районах.

Як відомо, шкодчинність західного кукурудзяного жука призводить до значних втрат врожаю та фінансових збитків.

Дорослі особини (мають довжину 4-6 мм, світле або жовте тіло з темними поздовжніми смугами на надкрилах) скелетизують листя, обгризають верхівки качанів та маточкові рильця. Пошкодження генеративних органів призводить до череззерниці та погіршення товарної якості зерна.

«Застосування пестицидів (відповідно до Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні) рекомендується у двох фазах розвитку шкідника – личинки та імаго. Також можливим є внесення в ґрунт при сівбі гранульованих препаратів проти личинок західного кукурудзяного жука», – йдеться в повідомленні.

Як повідомляє Держпродспоживслужба, на території, де виявлений шкідник, згідно з вимогами статті 33 Закону України «Про карантин рослин» відповідною місцевою державною адміністрацією за поданням державних фіто санітарних інспекторів з карантину рослин запроваджується карантинний режим.

Відповідно до статті 34 указаного Закону, у карантинних зонах здійснюються спеціальні фітосанітарні заходи: інспектування та фітосанітарна експертиза (аналізи) об’єктів регулювання; здійснення контролю за проведенням локалізації та ліквідації карантинних організмів особами; заборона вивезення з карантинних зон заражених карантинними організмами об’єктів регулювання; фумігація об’єктів регулювання у разі їх вивезення з карантинної зони у зону, вільну від регульованих шкідливих організмів; технічна переробка об’єктів регулювання, заражених карантинними організмами.

Рослини, продукти рослинного походження та інші об’єкти регулювання, заражені карантинними організмами, які неможливо знезаразити або направити на технічну переробку, підлягають знищенню в порядку, встановленому законом.

Джерело: Рідний Край

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.