Інформація для любителів спалювати сміття, листя та суху траву

Опубліковано: 12.09.2020
Інформація для любителів спалювати сміття, листя та суху траву

► Живемо за законом

Щороку з настанням тривалого періоду сухої і спекотної погоди частішають випадки горіння сухої трави, сміття, випалювання стерні, що призводить до погіршення довкілля та приносить велику шкоду здоров’ю людей, особливо дітей, які дихають забрудним повітрям.
Чому не можна палити листя? 
Листя палити не можна – це загрожує і довкіллю, і здоров’ю людині.
Навіть невелике загорання на городі може перекинутися на траву, а звідти – на торфовища, ліси. За кілька десятків секунд загораються гектари. Людина вже не може контролювати ситуацію. Через спалювання листя і трави в атмосферу викидаються шкідливі речовини – чадний газ, окис азоту, канцерогенні сполуки. Найгірше це те, що з листя при спаленні вивільняються діоксини. З тліючого листя й трави, без доступу кисню, виділяється бензопірен, що може спричинити висипання на шкірі, бронхіт та навіть онкологічні хвороби. Наприклад, під час згоряння тонни рослинних залишків у повітря вивільняється приблизно 9 кг мікрочастинок диму. До його складу входять окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук. Крім того, при спаленні руйнується ґрунтовий покрив і всі поживні речовини, які є в ґрунті: з листям згорають зимуючі корисні комахи, руйнується ґрунтовий покрив; знищується насіння і коріння рослин; пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння. Також спалювання трави і листя збільшує промерзання ґрунту у 2-4 рази.
Спалювання листя є незаконним і тягне за собою адміністративну відповідальність. Це є порушенням низки правил у сфері благоустрою населених пунктів, порушенням закону.
Зокрема, закон зі змінами до статей 77 та 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими штраф за самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугах біля автомобільних доріг і залізниць та у парках тягне за собою штраф у розмірі від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Також закон вносить зміни до статей 241 та 245 Кримінального кодексу України, згідно з якими штрафи за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами тепер становитимуть від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом штрафи зростають до 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Недотримання закону може призвести до непоправних наслідків.
Днями на Черкащині рятувальники виявили тіла двох людей, коли гасили пожежу сухої рослинності. Події сталися у приватних господах в Тальному та Каневі. Обоє чоловіків, спалюючи бур’яни, втратили свідомість та впали поряд із багаттям – загинули. Ось вам і наслідки.

Джерело: Вісті Черкащини

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.