Василь Шкляр отримав літературно-мистецьку премію Михайла Коцюбинського

Опубліковано: 19.09.2020
Василь Шкляр отримав літературно-мистецьку премію Михайла Коцюбинського
фото з мережі

Літературно-мистецьку премію Михайла Коцюбинського у розмірі 25 тисяч гривень отримають три українських письменника. Серед переможців – письменник із Черкащини Василь Шкляр, – повідомляє Vlasno.info.

У Вінниці обрали переможців Всеукраїнської літературної премії імені Михайла Коцюбинського. У номінації “Художня література” переможцем став Василь Шкляр із книгою “Характерник”. У номінації “Науково-популярна література” – Людмила Любацька, яка написала книгу про творчий шлях письменника Миколи Каменюка під назвою “Post scriptum”. Переможцем номінації “Дитяча література” став киянин Володимир Арєнєв із книгою “Дитя песиголовців”. Кожен з них отримає по 25 тисяч гривень.

Відомо, що цього року до конкурсу надійшла рекордна кількість заявок від різних українських письменників та поетів – 45. При цьому члени журі отримати понад 50 книг від конкурсантів. Усіх їх вони встигли прочитати до завершення конкурсу. Кажуть, що у деяких творах знаходили граматичні помилки.

– Василь Шкляр і так здобув багато нагород та високих звань і я пропонував надавати премії молодим митцям. До прикладу, Володимиру Лисові, який є відомим новелістом Європи та неодноразово номінувався на нашу премію. Наша премія відзначається тим, що російськомовний письменник став українським. Мова йде про Юрія Плясовицю, – каже голова ГО “Русалка Дністрова” Михайло Каменюк. 

А от вінницький письменник та публіцист Вадим Вітковський переконаний, що Василь Шкляр образився б, якби у Вінниці йому не дали премії.

– Сама поява письменника першої руки та першої височини Василя Шкляра у такому конкурсі є знаковою. Ми не можемо оминути його увагою. Якщо Шкляр приїде до Вінниці – це буде подією. Навіть своє 60-річчя приїхав святкувати у Вінниці святкувати. Книжка Людмили Любацької – не просто про Каменюка. Це заснування серії про письменників Вінниччини. Вона уже готує книги про інших письменників нашого краю. Це буде скоро ціла бібліотека, – зауважив вінницький журналіст Вадим Вітковський.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.