Уманчанка розповіла, як у 27 років змінила віру і стала юдейкою (відео)

Опубліковано: 27.09.2020
Уманчанка розповіла, як у 27 років змінила віру і стала юдейкою (відео)

Анна Проценко вирішила змінити віру у свої 27 і витратила на це 2 роки. Вона перша і єдина жінка в Умані, яку рабин запросив до себе на шабат, коли вона ще була християнкою. Зараз Анна слідкує за кошерністю страв на кухні одного із хасидських готелів-ресторанів, а це довіряють тільки найвірнішим хасидам.

Про це пише “Радіо Свобода“.

Анна Проценко живе в Умані все своє життя, тут працює психологинею в міській лікарні та «Клініці, дружній до молоді». Жінка прийняла юдаїзм у серпні 2019-го. Процес проходження гіюру, саме так називають цей обряд хасиди, тривав два роки.

– Я хочу відразу сказати, що юдаїзм – це дуже складно. Коли я вперше прийшла до рабина, щоб обговорити своє бажання пройти гіюр, це була п’ятниця перед шабатом, він відразу запитав: «Чому? Які в тебе є причини, щоб це зробити? Що ти хочеш від цього? Ти можеш жити за християнськими заповідями – їх набагато менше. В той час як у євреїв цілих 613, – розповідає Анна.

Її батько – корінний уманчанин, матір – переїхала сюди з Луганщини. На Рош га-Шана їхня сім’я часто приймала у себе хасидів. Анна каже, якби знала – почала би проходити гіюр значно раніше, адже з входженням в юдаїзм почала розуміти, наскільки це її релігія.

– Я жодної секунди не пошкодувала, що пройшла ґіюр і прийняла юдаїзм. Коли я вперше прийшла до рабина, а такого ще не було за всю історію, що дівчата проходили ґіюр, він у той же день покликав мене на шабат до себе додому, – розповідає Анна.

Мама Анни померла до того, як дочка стала хасидкою, але підтримувала її в усьому. Навіть першою читала книги з юдаїзму, які донька приносила додому. Анна каже, що батько спокійно прийняв її вибір, бо завжди приятелював із євреями.https://www.youtube.com/embed/4or_6dZl38U

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.