Відсьогодні черкащанам дозволили ловити раків

Опубліковано: 02.10.2020
Відсьогодні черкащанам дозволили ловити раків
фото тематичне

З першого жовтня 2020 року дозволений любительський вилов раків у водоймах Черкаської області. Зазначимо, що основною метою заборони було захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі, оскільки скидали свій старий панцирний покрив.

Відтак одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Мінімальний розмір дозволений до вилову рака становить 10 см. Також допускається ручне збирання раків та лов за допомогою раколовки діаметром, не більше 70 см і вічком, не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою – не більше п’яти снастей на ловця.

Крім того, за вилов раків під час заборони на порушника може чекати адміністративна відповідальність як за ч. 3 ст. 85 КУпАП (штраф – 170 грн), так і за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф – від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних біоресурсів). Також порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожний екземпляр незаконно виловленого рака.

За інформацією пресслужби Черкаського рибоохоронного патруля

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.