Юрист з Тальнівщини консультує людей безкоштовно

Опубліковано: 08.10.2020
Юрист з Тальнівщини консультує людей безкоштовно

► Професійне свято

Щорічно, 8 жовтня в Україні відзначається професійне свято – День юриста. Це свято кожного, хто обрав своєю життєвою місією служіння ідеалам права, законності та справедливості. Назвати себе юристами можуть люди, що володіють абсолютно різними професіями: це і слідчі, і прокурори, і помічники прокурорів, і адвокати, і співробітники поліції, і судді. На перший погляд, може здатися, що бути юристом – це одне задоволення. По телевізору ми їх бачимо як людей грамотних, що напам’ять знають закони, завжди усміхнені та при грошах. Але насправді не так вже все й просто, адже, окрім знань, необхідний досвід, який напрацьовується роками.
У житті майже кожної людини рано чи пізно стаються випадки, коли без допомоги юриста не обійтись. Тому ми з радістю познайомимо вас з кількома. Олександр Федосійович Пилипенко – успішний та досвідчений юрист, який практично все своє життя присвятив саме цій професії.
– З раннього дитинства я був допитливим. У шкільному віці, коли я доглядав худобу на пасовищі, любив брати з собою якусь книгу чи газету. Приваблювали мене статті в тодішніх виданнях, якими діти зазвичай не цікавляться. В основному читав про приїзд різних громадських діячів з офіційними візитами. І тоді я звернув увагу, що майже всі ці люди за освітою – юристи. Не те, що я мріяв бути державним діячем, а просто бачив, що люди з такою освітою можуть досягти високого статусу у житті. Тому я і обрав для себе цей шлях, – згадує Пилипенко.
Так, після проходження 3-річної служби в армії, перед юним Олександром постало питання, де саме здобувати освіту. Без особливих зусиль вступив до Одеського державного університету на юридичний факультет і одразу ж захопився навчанням. Отримавши диплом, розпочав свою трудову діяльність на посаді слідчого. Відповідального, дисциплінованого, принципового та амбіційного правоохоронця майже одразу помітило керівництво, тому Олександр Пилипенко легко отримав підвищення до старшого слідчого, а далі – став начальником слідчого відділення, де мав звання полковника міліції.

Юрист з Тальнівщини консультує людей безкоштовно


– В слідчих органах я пропрацював 30 років. Деякий час – в Миколаївській області, в Маньківському районі, в Тальному – близько 18 років. Останні 6 – в Головному управлінні в Черкаській області. Доводилось розслідувати різні справи, і, відверто кажучи, мені це вдавалось. Саме суд бачить, чи якісно проведене розслідування. Якщо ні, то справу повертають на дорозслідування. В мене таких випадків не було. Я намагався докласти всіх зусиль, щоб якісно виконувати свої обов’язки. Мені це подобалося і вдавалося. В основному, із суддями я завжди намагаюсь знаходити спільну мову. Не вступаю в конфліктні ситуації, але при цьому завжди наполегливо відстоюю справедливість, – каже юрист.
Практично все своє життя Олександр Федосійович присвятив юриспруденції. Після виходу на пенсію, у 2000 році, почав, сам того не плануючи, надавати юридичну допомогу людям.
– До мене почали звертатись люди. Вони мені довіряли. Навіть колишні правопорушники, яких мені доводилось притягувати до відповідальності, звертались до мене. У своїй роботі, вважаю, найголовніше – це людяність і порядність. І навіть до того ж правопорушника потрібно ставитись з розумінням. Правоохоронець, в деякому сенсі, має бути психологом та зрозуміти, чому людина скоїла той чи інший злочин: його характер, що змусило це зробити, в яких умовах він ріс і виховувався. Адже ми маємо не тільки покарати злочинця, а й спонукати його до змін. У своїй діяльності намагаюсь займатися проблемними справами, які зачіпають інтереси багатьох людей, зокрема в питаннях їх соціального захисту в умовах теперішнього правового хаосу. Близько 70 справ зараз знаходяться на розгляді у Європейському суді. Донедавна допомагав відстоювати свої права учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. І нам вдалося відновити справедливість, хоч судові процеси були досить затяжними. У даний час працюю над проблемою захисту осіб з інвалідністю, які є потерпілими від Чорнобильської катастрофи. Домагаюся відновлення їх права на належне пенсійне забезпечення, що раніше було підтверджено судовими рішеннями на їх користь. Разом з тим, маю задум через Конституційний Суд України визнати неконституційними зміни до законодавства, якими в кінці 2014 року було скасовано в Тальному та інших населених пунктах зону посиленого радіоекологічного контролю, що призвело до обмеження прав частини жителів району, – розповідає Пилипенко.
Зараз Олександр Федосійович вважає Тальне своїм рідним містом, хоч народився він не в Україні.
– Я народився в Німеччині, недалеко від міста Кельн. Після звільнення моїх батьків американськими військами з місць примусової праці, нас потягом разом з іншими працівниками доставили до найближчої залізничної станції – Тальне. Дитинство, шкільні роки та юність пройшли на Кіровоградщині, куди батьки згодом переїхали. Тальне ще тоді стало для мене обраним долею містом, де мені судилося з початку 70-х років жити і працювати в подальшому, – розповідає.
Варто зазначити, що Олександр Пилипенко надає всі юридичні послуги безкоштовно. Біля його кабінету завжди людно: щодня десятки людей, які потребують допомоги, ідуть саме до Олександра Федосійовича.
– Я бачу, як людям зараз важко, які вони бідні, тому хочеться допомогти, чим можу. Я ставлюсь до всіх однаково – не беру плату за свої послуги ні з кого. Дехто не вірить, дехто приходить, щоб переконатись, що це дійсно так, бо, на жаль, в нас доброта вже давно не цінується. Але моя позиція така: «Роби добро – добром повернеться».

Джерело: Вісті Черкащини

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.