Які п’ять книг уманчани найчастіше беруть у центральній бібліотеці

Опубліковано: 12.10.2020

Як розповіли бібліотекарки Центральної бібліотеки для дорослих, уманчани дуже часто приходять за новими книгами. Серед читачів є і молодь, і люди більш старшого віку. Найчастіше уманчани запитують книги сучасних українських та закордонних авторів, також профільну літературу, молоді люди часто послуговуються послугами читальної зали.

А у списку найбільш популярних книг у 2020 році домінують сучасні українські автори.

Які п’ять книг уманчани найчастіше беруть у центральній бібліотеці
Які п’ять книг уманчани найчастіше беруть у центральній бібліотеці

— Книги Дарини Гнатко, Володимира Лиса частіше беруть жінки. Василя Шкляра і Стівена Кінга частіше читають чоловіки, — розповіла бібліотекарка Центральної бібліотеки для дорослих Оксана Ігнатьєва. — У нас не по одному екземпляру кожної книги, регулярно відбувається поповнення фонду сучасними книгами різних жанрів, щоб задовольнити попит читачів. Але сьогодні книги, які повертають читачі обов’язково мають відбути два тижні карантину і лише тоді ми можемо знову їх видавати.

Поки ми розмовляли із Оксаною Федорівною, до бібліотеки зайшла постійна читачка Людмила Олександрівна, принесла прочитані книги: У бібліотеку приходжу щомісяця, беру 4-5 книг. Люблю художню літературу. Цього разу брала книгу Дарини Гнатко, дві книги Галини Вдовиченко

Які п’ять книг уманчани найчастіше беруть у центральній бібліотеці

Топ-5 книг, які уманчани брали у Центральній бібліотеці для дорослих у 2020 році

Перше і друге місце у рейтингу зайняли книги української письменниці Дарини Гнатко. І на час, коли ми спілкувалися із бібліотекарками усі книги цієї авторки були на руках у читачів.

1. Дарина Гнатко «Катерина»

Які п’ять книг уманчани найчастіше беруть у центральній бібліотеці

Середина ХІХ століття. Катруся росла без мами, а коли в хаті з`явилася мачуха Килина, життя дівчини стало нестерпним. Килина прагнула видати її за старого, але багатого сотника Яковенка. Дівчина в розпачі: весілля не за горами, а Микола, якого вона кохала, трагічно загинув… Звідки чекати порятунку?

Випадково Катерина потрапляє на очі графу Гнатовському. У серці чоловіка спалахує пристрасть, така сильна, що він ладний на все, аби красуня стала його дружиною. Та сотник не збирається поступатися.

2. Дарина Гнатко «Гніздо кажана»

Які п’ять книг уманчани найчастіше беруть у центральній бібліотеціАвтор: bookclub.ua

Данило Кажанівський продав душу дияволу. Скільки дівочих душ він занапастив! Коли одна дівчина наклала на себе руки, козак Ілько Косозуб зібрав людей для помсти, і Данила спалили.

Минуло майже сто років. У Миргороді планує весілля Роман Кажанівський, його наречена Ліза мала б радіти… якби не цей холод між ними. Натомість вона все частіше думає про Ярослава, кузена Романа та господаря маєтку «Гніздо Кажана». Чорні язики кажуть, що він ще гірший від свого предка. Та її нестримно тягне до нього. Між ними — прірва і гострі уламки минулого. Аби не втратити Лізу, Роман розповідає, що Ярослав — справжнє чудовисько. Та поступово Ліза усвідомлює, що справжній монстр не завжди той, що з чорними крилами…

3. Володимир Лис «Століття Якова»

Які п’ять книг уманчани найчастіше беруть у центральній бібліотеціАвтор: bookclub.ua

Роман — своєрідний епос-біографія одного поліського українця, який за свій столітній вік пережив п’ять держав: Російську імперію, УНР, Польщу, гітлерівську Німеччину, сталінський СССР. Доживши до держави Україна, він опинився перед лицем і родинної, і національної драми, яка була запрограмована катастрофами XX століття. У житті старого Якова Меха на короткий час, мов той метелик, з’являється дівча-приблуда. Вона питає, чи любив він колись, — і виринає десь із глибини пам`яті його кохання, і біль втрати, і круговерть війн та режимів, і радощі та горе в родині, і гріхи й каяття…

4. Василь Шкляр «Чорний ворон. Залишинець»

Які п’ять книг уманчани найчастіше беруть у центральній бібліотеці

1921 року долю чотирилітньої війни, які Росія роз’язала проти Української народної Республіки, було вирішено на користь загарбника. Армія УНР опинилася інтернованою за колючим дротом колишніх польських союзників. Однак збройна бортьба ще роками тривала майже на всхі теренах України. Відчайдушний опір російським окупантам чинили повтанці Холодного Яру.

Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб вбити у пам`яті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж, вони стріляли, вішали, палили, нищили — але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис: «Воля України або смерть». Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони — залишенці — обрали собі смерть.

5. Стівен Кінг, Пітер Страуб «Чорний дім»«Чорний дім» — друга книга двох кращих письменників горрора, що стала бестселером «New York Times»

Які п’ять книг уманчани найчастіше беруть у центральній бібліотеці

«Чорний дім» — друга книга двох кращих письменників горрора, що стала бестселером «New York Times»

Двадцять років тому юнак на ім’я Джек Сойєр волею долі опинився в загадковому іншому світі, щоб врятувати свою матір. До недавнього часу він був упевнений, що наслідки тієї мандрівки не будуть його переслідувати. Маленьке містечко штату Вісконсин живе в страху. Все вказує на те, що жахливий вбивця-канібал на прізвисько Рибак знову повернувся в місто. Але Джек Сойєр, нині детектив у відставці, здогадується, що жорстокі вбивства не можуть бути справою рук людини. У них винен Чорний будинок. Останній із вкрадених дітей залишився в живих, але Джек розуміє, що це погана новина — значить, Багряний король знайшов те, що шукав. І тепер Тайлера Маршала чекає доля, що страшніше смерті…

Читають уманчани і світову класику. І найчастіше у 2020 році читачі брали книгу

Джейн Остін «Доводи розсудку» («Доводи розуму», «Переконання»)

Які п’ять книг уманчани найчастіше беруть у центральній бібліотеці

Це останній роман, повністю завершений Джейн Остін. Він був опублікований наприкінці 1817 року, через півроку після її смерті. Це історія про Енн Елліот, молоду англійку 27 років, родина якої переїжджає, щоб знизити свої витрати і позбутися боргів. Вони здають своє житло адміралу та його дружині. Брат дружини, капітан військово-морського флоту Фредерік Вентворт, був заручений з Енн у 1806 році, тепер вони знову зустрічаються після семирічної розлуки, обоє самотні і неодружені. Це другий шанс на кохання та шлюб для Енн у її другому «розквіті».

Джерело: Уманський МП

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.