Черкащина може стати пілотною областю з переробки небезпечних відходів

Опубліковано: 20.10.2020
Черкащина може стати пілотною областю з переробки небезпечних відходів

У Черкаській області хочуть створити індустріальний парк із переробки небезпечних відходів. 

Про це повідомили сьогодні під час брифінгу національної платформи “Перспективи розвитку в Україні технологічних парків із переробних відходів”.

За словами представниці Всеукраїнської екологічної ліги Тетяни Тимочко, в Україні накопичується 300 млн тонн відходів за рік. Нині відомо про 7 тис. офіційних сміттєзвалищ, а все інше сміття перебуває в річках, лісосмугах.

– Ми обговоримо питання створення технологічного парку, де можна поступово формувати переробку окремих видів небезпечних відходів, які зараз знаходяться посеред нас і отруюють середовище. Не дарма ми обрали саме Черкаси, які є туристично привабливим містом, – пояснила Тетяна Тимочко.

У Черкасах хочуть започаткувати проєкт за підтримки фабрики агрохімікатів, яка належить компанії “UKRAVIT”. Глобальний екологічний фонд “ЮНІДО” готовий запускати екологічну лінію з переробки небезпечних відходів.

– Це реальний проєкт, який надає індустріальне обладнання, сучасне й сертифіковане. Проєкт спрямований на започаткування переробки відходів, на екологічно чистій лінії з переробки холодильників, морозилок, яка вперше встановлюється в світі. На виході отримуємо чистий метал, пластик, який абсорбується та може використовуватись у наступному виробництві, – зазначив представник “ЮНІДО” Андрій Костина.

Голова Черкаської ОДА підтримав розробку екологічного проєкту.

– Ми лише плануємо будувати заводи, які перероблятимуть відходи різного класу небезпеки, оскільки це життєво необхідно. Наше завдання створити умови плану до 2030 року. Через місяць плануємо слухати стратегію розвитку області, – зазначив Сергій Сергійчук.

Поки законопроєкт управління відходів розглядається в другому читанні ВРУ, тому неможлива розробка жодного підприємства.

Джерело: 18000

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.