На Черкащині відновили пам’ятник жертвам Голокосту

Опубліковано: 21.10.2020
На Черкащині відновили пам’ятник жертвам Голокосту

У місті Корсунь-Шевченківський відновили меморіал євреям-жертвам Голокосту. Про це пише JewishNews.

Петро Рашковський, який є лідером кількох єврейських організацій в Черкаській області, розповів про те, що ремонтні роботи триватимуть.

Євреїв у Корсуні розстріляли в 1941 році. Після Другої світової війни єврейська громада перенесла останки розстріляних на єврейське кладовище, сформувавши дві братські могили.

Петро Рашковський розповів, що вивчив архівні документи і припускає, що нацисти розстріляли в їхньому місті близько 1000 чоловік. Меморіал був встановлений в 1991 році за благодійні кошти.

– Меморіал стоїть близько 20-30 років, через погоду плитка стала відвалювалася, меморіал виглядав негарно. В інтернеті ми відкрили благодійний збір, звернулися до євреїв, які народилися в нашому місті, – розповів пан Рашковський. – Будівництво йшло більше року. Роботи завершили напередодні Рош га-Шана, але офіційного відкриття поки не було через коронавирус.

Робітники замінили мармурові плити на меморіалі, а також зняли стару плитку навколо меморіалу і поставили нову.

На Черкащині відновили пам’ятник жертвам Голокосту

Петро Рашковский розповів, що мармурова плитка на братських могилах біля меморіалу також зносилася, і її потрібно замінити. Петро Рашковський закликав усіх охочих допомогти в облагороджуванні братських могил зателефонувати йому за номером телефону +3 80 (067) 766 31 88.

До слова, Петро Рашковский є керівником Регіональної асоціації єврейських організацій малих міст України та Черкаського обласного об’єднання єврейських громад, які входять до складу Об’єднаної єврейської громади України.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.