На подвір’ї майстра з Лисянщини оселилися персонажі казок з лози і соломи

Опубліковано: 25.10.2020
На подвір’ї майстра з Лисянщини оселилися персонажі казок з лози і соломи

Хто заходить на подвір’я жителя села Кам’яний Брід Олександра Поліщука на Лисянщині, відчуває себе, мов у країні дитинства. Тут і персонаж з казки «Солом’яний бичок», і хатинка на курячих ніжках, і Баба Яга з трьохголовим змієм Гориничем…
Саме в таку казку потрапили очільники громади села Кам’яного Броду на чолі із старостою села Василем Ткаченком, завітавши днями до господи Олександра Григоровича. Привід для цього був досить вагомий: Центр культури і дозвілля Бужанської сільської ради подав його кандидатуру на Всеукраїнський фестиваль-конкурс традиційної культури Черкаського краю «Живі мелодії села». Результат не забарився. За любов до українського мистецтва, збереження народних традицій та натхненний порив до створення живої культури Олександр Поліщук був нагороджений Почесною грамотою фестивалю за зайняте перше місце в номінації «Лозоплетіння та соломоплетіння».
– Олександр Григорович – майстер рідкісного в громаді виду мистецтва, – розповіла директор Центру культури і дозвілля Надія Гончар. – Зацікавленість появилася у Олександра вже після закінчення школи. Почав брати участь у місцевих виставках декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва. Твори майстра приваблюють неповторною красою. Доробки зберігаються у приватній колекції.

На подвір’ї майстра з Лисянщини оселилися персонажі казок з лози і соломи
На знімку: Олександр Поліщук з очільниками громади під час вручення Почесної грамоти; вироби майстра.

Яких тільки витворів мистецтва не побачиш на подвір`ї майстра. Всього лише вправність рук, лоза, солома, дерево і, звичайно, фантазія. Господар над деякими своїми виробами працює по кілька місяців. Але результат того вартий. Пообіцяв, що взимку, коли буде більше вільного часу, порадує односельців новими персонажами казок з лози і соломи.

Джерело: Вісті Черкащини

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.