Із початку року в області майже 5 тисяч випадків домашнього насилля. До суду дійшло 20 справ

Опубліковано: 26.10.2020

На Черкащині з початку року надійшло майже 5 тисяч звернень до поліції про домашнє насильство.

Із початку року в області майже 5 тисяч випадків домашнього насилля. До суду дійшло 20 справ

Про це повідомив начальник ГУНП у Черкаській області Михайло Куратченко на міжвідомчій нараді в Черкаській ОДА 21 жовтня.

Під час обговорення питання запобігання та протидії домашньому насильству Куратченко зазначив, що з початку 2020 року до поліції області надійшло 4 773 звернення від громадян про вчинення домашнього насильства.

За словами начальника ГУНП в області, поліцейські склали впродовж року 2 345 протоколів за ст. 173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) КУпАП.

Також слідчі розглядають 33 кримінальні провадження за ст. 126-1 (Домашнє насильство) КК України, двадцять з яких направлено до суду.

“Разом із тим, в Черкаській області існує проблема виконання кривдниками заборонного припису, оскільки їм не має де проживати, і вони повертаються додому, не дотримуючись встановлених обмежень. Скривджені жінки самі впускають чоловіків до помешкань, а ті продовжують вчиняти насильство й не рідко зі ще більшою жорстокістю”, — наголосив Михайло Куратченко.

Він додав, що з початку 2019 року в області створено мобільні групи з протидії домашнього насильства. Зараз функціонує 12 груп. Є проблеми щодо їх діяльності на території селищ, тому там залучали поліцейських офіцерів громади та дільничих офіцерів поліції. 

Джерело: Уманський МП

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.