Лисянські рибалки оголосили війну браконьєрам

Опубліковано: 10.11.2020
Лисянські рибалки оголосили війну браконьєрам

«Браконьєрство на річці Гнилий Тікич перейшло всі людські межі й правові норми. Кількість сіток зашкалює – особливо в Бужанці. Вже дійшло до прямих конфронтацій з браконьєрами, лунають погрози на адресу представників нашої громадської організації «Тікич Л». Останньою краплею терпіння стало жорстоке побиття браконьєрами активіста організації Олександра Проценка. На жаль, належного покарання його кривдники не понесли. На незаконні дії браконьєрів дивляться крізь пальці місцеві органи влади, в’яло реагують правохоронці. Але це проблема, і її потрібно вирішувати, і ми за це взялися», – заявив голова рибальської спілки Олександр Томіленко.

Лисянські рибалки оголосили війну браконьєрам

Слід зауважити, що останнім часом до керівництва спілки, яка багато років існувала лише на папері, прийшли молоді, активні, повні ідей люди, рибалки-любителі. До цього більшість з них виїжджала рибалити на Дніпро, Десну, інші водойми. Аж поки в Олега Хоменка, як він каже, не сяйнула думка: «Навіщо витрачати кошти, час на такі далекі поїздки, коли під боком маємо свою чудову річку. Вкинути туди зарибок, облаштувати місця відпочинку – і лови рибку цілий рік». Так і зробили – від Лисянської до Кам’янобрідської ГЕС випустили у воду тисячі малька коропа, білого амура, товстолоба. За ініціативою Олега Хоменка, Валентина Ступника, Олександра Томіленка, Олега Ткача та інших було зібрано кошти від населення в сумі 21500 гривень, за які було придбано 331 кілограм малька коропа. Також, лисянський підприємець Дмитро Дробот, що займається риборозведенням, подарував рибацькій громаді 600 кілограмів малька карася. Риба підросла, але не на втіху любителям посидіти з вудкою на березі річки. Браконьєри тайком чи щоночі випливали на водойму, обсновуючи її кілометрами сіток. Ось тоді рибалки й оголосили їм непримириму боротьбу. Лише недавно активісти разом з рибінспекцією з вод річки Гнилий Тікич вилучили 50 сіток, 17 ятерів (лише в однієї особи!) та 2 браконьєрські човни. Під час цих операцій рибалки неодноразово зіштовхувалися з браконьєрами. Розповідають, що ті ведуть себе аж надто нахабно, певно відчуваючи свою безкарність. Але все ж усі, хто задіяний в сфері браконьєрства, яке, зокрема, у Бужанці для декого вже стало сімейним бізнесом і чи не єдиним джерелом прибутку,  найбільше бояться привернення уваги до їхньої незаконної діяльності.

Лисянські рибалки оголосили війну браконьєрам

Нині багато клопоту активістам задає масове будівництво браконьєрських риболовних загат у Бужанці, обладнаних для незаконного вилову риби. Там перегачують річку дерев’яними кілками, колодами, вже доходить до того, що на річці з’являються земельні дамби. Ось з наступом цієї браконьєрсько-піратської навали і бореться рибацька спілка, організовуючи рейди і плануючи повністю ліквідувати браконьєрство у нашому краї.

Джерело: Вісті Черкащини

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.