Селяни зі Звенигородщини б’ють на сполох через вивезення відходів невідомого походження

Опубліковано: 11.11.2020
Селяни зі Звенигородщини б’ють на сполох через вивезення відходів невідомого походження

У селі Водяники на Звенигородщині люди б’ють на сполох через відходи, які захоронені неподалік у полі. Селяни скаржаться на неприємний хімічний запах та можливу небезпеку забруднення підземних вод. Таємне вивезення непотребу почалося ще у вересні. За спостереженнями водяниківчан, всього в урочища було привезено близько 30-40 вантажівок матеріалу.

– Почалося це все на початку вересня, – розповідає мешканець села Віктор Коваль. – Завозилося, здебільшого, в темну пору доби, щоб менше люди бачили. Виявили ми випадково. Якби не помітили, то там би його й зарили землею з кінцями. Спочатку думали, що підприємство, яке орендує землі, готує платформи для бочок. Схоже на «мучку». Придивилися – не воно.

Селяни зі Звенигородщини б’ють на сполох через вивезення відходів невідомого походження

Коли селяни зрозуміли, що знайшли відходи, розповіли про це місцевій владі. Ті вже викликали поліцію та екологів. 

– Приїжджали правоохоронці та екологи, – продовжує чоловік.  – Робили заміри та взяли проби.  Є підозри, хто може звозити ці відходи. Думаємо на фабрику з виробництва паперу. Зараз є 4 закидані землею ями. Можливо їх ще більше, просто нам вдалося виявити лише ці. Три з них у Водяниках і одна у Чижівці. На «гарячому» не вдавалося піймати, коли вивантажували відходи. Але люди бачили, як ями вже загортав трактор. Плюс до цього, вирубали частину лісосмуги, бо заважала розвертатися вантажівкам. 

Селяни зі Звенигородщини б’ють на сполох через вивезення відходів невідомого походження

Минулої п’ятниці, 6 листопада, на місце захоронення повторно виїхали екологи. За тиждень будуть готові результати аналізів проб землі.

– Нами здійснено виїзд для обстеження чотирьох земельних ділянок, – коментує держінспектор з охорони навколишнього середовища Ірина Комісарова-Вовкодав. – Зі слів місцевих мешканців, у колишні силосні ями вивозяться відходи. Їхня глибина близько 3-ох метрів. Нібито повністю заповнені. Зараз вони загорнуті. Але все ж є ділянки з ознаками цих відходів. Ми б мали з допомогою екскаватора взяти проби з глибини 3-5 метрів. Втім, такого інструменту не маємо, тому взяли проби з відкритих ділянок. Буде зроблено аналіз на різні хімічні показники.

Селяни зі Звенигородщини б’ють на сполох через вивезення відходів невідомого походження

У лабораторії екологів вже лежать зразки від попереднього забору ґрунту та самого вивезеного матеріалу. Результатів поки немає.

– Є фермер, який почав завозити на свою територію відходи, – говорить Руслан Каюк. – Люди дізналися і написали звернення до нас. Ми створили комісію. На той момент цей фермер показав документи, що ці матеріали призначені для рекультивації земель. Згодом приїхали фахівці й взяли зразки. Нещодавно сталося масове завезення відходів у жомові ями, які є на полях. Люди й ми знову звернулися до правоохоронців. Фермер і цього разу показав документи, за якими вивезені речовини безпечні для екології.  Поки ми чекаємо результатів експертиз.

Ями, в які засипанні відходи, розташовані у верхніх точках села. В разі забруднення ґрунту, вода литиметься до низу й може дістатися до річки. Поліція вже відкрила кримінальне провадження за шкоду навколишньому середовищу. Якщо допустимий вміст хімічних речовин у ґрунті буде перевищено, винуватці змушені будуть заплатити чималу суму штрафу. Жителі Водяників вже направили звернення до голови Черкаської ОДА Сергія Сергійчука. Просять посприяти, аби винні були покарані, а непотріб прибрали.  Місцевого представника екологічної інспекції звинувачують у бездіяльності.

Джерело: Про Все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.