17-річна Настя Ковбун з Тальнівщини потребує допомоги

Опубліковано: 13.11.2020
17-річна Настя Ковбун з Тальнівщини потребує допомоги
На фото: Настя Ковбун (ліворуч)

Ви дивилися коли-небудь в очі матері хворої дитини? Ні, не від застуди чи вітрянки. А хворої важкою, часом, невиліковною хворобою?

Зазирніть в її очі, але не прямо, а крадькома. Бо якщо прямо, то вона їх сховає, щоб, часом, ніхто не побачив там відчай і невимовний біль. Вона вам посміхнеться тією тихою посмішкою, за якою скільки всього: і безсонні ночі, і безмежні моря зліз, які могли б скотитися з її очей, та плакати вона навчилася у закутку, щоб ніхто не бачив, і питання, яке не перестає задавати сама собі «За що нам таке?». Я побачила у них надію, якщо навіть лікарі відмовляються давати втішні прогнози. Це Надія на Вищу Силу, на Всемогучого Бога, на Всесвіт. Що вони почують її молитви і змилуються над її кровинкою. А якщо ні, то вона зможе помінятися місцями зі своєї дитиною. А ще – вона ж має бути сильною, зобов’язана боротися. Тільки ніхто не знає, як не вибитися з сил.

У тих сумних очах, я розгледіла вдячність. Таку безмежну, як океан. За все: за те, що пережили операцію, за кожну годину без болю, за найменше покращення після кожного опромінення, за кожну гривню на її картку, яку надсилають небайдужі, часто незнайомі люди. А ще я побачила, точніше, відчула, любов. Саме ту, що довготерпить і всепрощає. Тієї любові вистачить зігріти увесь світ…

Не ховаймо свої очі, щоби не зустрітися з цими очима – матері, що лікує свою дитину. Байдуже, скільки дитині років? Матері болить все одно. Разом ми можемо творити дива, у які так вірить мати.

17-річна Настя Ковбун з Тальнівщини потребує допомоги

Маріанна Пономаренко з Майданецького лікує свою донечку Настю. Їй 17 років, вона навчається на агронома у Тальянківському коледжі. Дівчинка росла дуже слухняною, хорошою донечкою. Мамина справжня помічниця, яка вміла дати раду маленьким братикові та сестричці, допомагала по господарству. Та підступна хвороба зі страшною назвою «хордома хребта» розділила її життя на «до» і «після». «До» вона, як всі у 17, будувала плани, закохувалася. Сьогодні ж прикута до ліжка. Ні руками, ні ногами вона не ворушить. У інституті нейрохірургії їй зробили операцію. Потім був Охматдит та інститут Раку. Оскільки хвороба дівчинки – дуже агресивне та рідкісне захворювання, і не кожен вид опромінення може його знищити, тому Настю направили у приватну клініку м. Кропивницький, де вона повинна отримати 27 опромінень, вартістю 3900 гривень кожне. Гроші, які вже потрачено багатодітною родиною, збирали по копійці: небайдужі користувачі Фейсбука, вчителі та однокласники Насті, односельці. Та грошей, звичайно, не вистачає. Уже витрачено більше 200 тис. гривень. Родині навіть з середніми статками самостійно цю суму важко зібрати. Тому не будьмо байдужими, згадаймо очі тієї матері…

Банківські картки матері Пономаренко Маріанни Валеріївни:

Ощадбанк5167 4901 0743 8575;

ПриватБанк: 5168 7426 0366 5500

Джерело: Вісті Черкащини

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.