Черкаські поліцейські розповіли про найпопулярніші схеми інтернет-шахраїв

Опубліковано: 23.11.2020
Черкаські поліцейські розповіли про найпопулярніші схеми інтернет-шахраїв

Шахраї постійно шукають довірливих громадян, щоб заволодіти їхніми коштами. Працівники поліції розповідають: звернення від громадян, які постраждали через шахрайські дії, отримують чи не щодня.

Для того, щоб черкасці стали менш довірливими і вберегли гаманці та нервову систему від шахраїв, поліцейські розповіли про найпопулярніші схеми.

Черкаські поліцейські розповіли про найпопулярніші схеми інтернет-шахраїв

Під час купівлі товарів на інтернет-майданчиках:

Шахраї вимагають повну або часткову оплату товару на банківську картку та, щойно отримавши гроші, перестають відповідати на телефонні дзвінки або ж “затягують” час спілкування, аби відтермінувати блокування банківської карки.

Для уникнення подібних ситуацій правоохоронці рекомендують замовляти й розраховуватися за товар після того, як його отримали та оглянули.

Продаж паливо-мастильних матеріалів або мінеральних добрив:

Поширена схема, яка активізується перед сезоном польвих робіт.
Шахраї телефонують на телефон представникам агрофірм та пропонують придбати паливо-мастильні матеріали або мінеральні добрива по ціні нижчій від ринкової. Далі пропонують перерахувати кошти на рахунок спеціально створеної ТОВ, після чого не виходять з ошуканими “клієнтами” на зв’язок. Для уникнення подібних ситуацій варто розраховуватись із продавцями вже після того. як ви отримали товар.

“Ваша банківська картка заблокована”:

Черкаські поліцейські розповіли про найпопулярніші схеми інтернет-шахраїв

Одна з найпоширеніших схем шахрайських дій. Шахраї надсилають СМС потенційним жертвам із повідомленням про блокування банківської картки, для розблокування якої рекомендують перетелефонувати на визначений номер.

Після цього в ході розмови, мотивуючи перевіркою та ідентифікацією клієнта, випитують необхідні для зняття коштів дані: повний номер банківської картки, термін дії та CVV код (3 цифри на зворотньому боці картки). Ці дані у жодному випадку не можна повідомляти стороннім – знаючи необхідну інформацію, злочинці легко здійснють заволодіння коштами довірливих громадян.

Особам похилого віку, які не здійснюють розрахунки в мережі інтернет, правоохоронці радять взагалі стерти CVV код, аби вони не змогли назвати його шахраям.

Якщо ви повідомили шахраєві персональні дані банківської картки або ж загубили її, невідкладно заблокуйте карту, зателефонувавши до служби безпеки банківської установи.

Черкаські поліцейські розповіли про найпопулярніші схеми інтернет-шахраїв

“Ваш син потрапив до поліції”:

Шахраї телефонують потенційним жертвам, можуть змінювати голос або створювати шумовий фон, який перекриватиме голос шахрая і можливість його ідентифікувати.

Для уникнення неприємностей правоохоронці радять у жодному разі не погоджуватися на висунуті пропозиції шахраїв щодо перерахунку коштів «для закриття справи» і взагалі покласти слухавку.

Надати завірені ксерокопії своїх документів для працевлаштування:

Шахраї під приводом працевлаштування громадян просять надіслати резюме та долучити до нього завірені ксерокопії своїх документів (паспорт, ідентифікаційний код), копію трудової чи санітарної книжки, інше. Такі документи потрібні шахраям для отримання кредитів або реєстрації суб’єктів господарської діяльності, а в подальшому використовують для вчинення шахрайських дій.

Черкаські поліцейські розповіли про найпопулярніші схеми інтернет-шахраїв

За інформацією пресслужби ГУНП в Черкаській області

Джерело: про все

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.