У Черкасах створюють незвичні будівлі для безпритульних котів (ФОТО)

Опубліковано: 25.11.2020
ALCH7755

У Черкасах запустили соціальний проєкт по створенню будинків для вуличних котів. Перший з них встановили у мікрорайоні “Д”. Надалі такі невеликі споруди можуть з’явитися і в інших районах міста. Проєкт “Котодім” реалізується спільними зусиллями управлінської компанії “Нова якість” та благодійної організації “ДоброКіт”, інформує пресслужба «Нової якості».

Чотири “мінікімнати”, місця для розміщення мисочок з їжею, надійних дах — таким змайстрували перший будинок для безпритульних котів. Його розмістили біля багатоповерхівки на вулиці Пацаєва. Не минуло й пів години після встановлення, як кілька пухнастиків вже прийшли на новосілля. Спершу оглядали з острахом та за кілька хвилин вже почувалися там господарями.

Місце для встановлення обирала керівник організації “ДоброКіт” Яна Тябут спільно з волонтерами, які підгодовують та доглядають за тваринами у цьому районі міста.

– У Черкасах насправді багато дворів, де є потреба у таких будиночках. Куратори, звісно, дбають про безпритульних котів: йдеться і про стерилізацію, і про вакцинацію, і про обробку від паразитів тощо. Та якщо коти живуть у підвалах, то турбуватися про них стає значно важче. Тому такий будинок — це та необхідність, яка б мала реалізуватися у нашому місті вже давно. Я рада, що ця можливість з’явилася зараз завдяки тісній співпраці з управлінською компанією, — каже Яна Тябут.

Вона спільно з представниками “Нової якості” працювала над проєктування нинішнього “котодому”. За задумом він мав бути невеликим, але таким, щоб вміщував кількох тварин.

– Майстри “Нової якості” взяли до уваги всі наші рекомендації та змайстрували такий “котодім”. Вже зараз ми бачимо, що його можна ще вдосконалити. Тож врахуємо це у наступних будинках. Можливо, і коти нам підкажуть, що їм подобається, а що ні. Будемо стежити за ними, — зауважує зооволонтерка.

ALCH7773

Директор управлінської компанії “Нова якість” Сергій Атамась говорить, що “Котодім” — це один із соціальних проєкт підприємства.

– Обслуговуючи будинки, ми зіштовхнулися з неочікуваною проблемою, коли одні мешканці просили прибрати з підвалів безпритульних котів, а інші вимагали прилаштувати кудись цих тварин. Ми вирішили, що в цій ситуації потрібно звернутися до людей, які опікуються безпритульними тваринами і можуть допомогти нам у пошуку рішення. Так і зародився спільний проєкт “Котодім”, — коментує Сергій Атамась.

Він наголошує, що на будинок пішла деревина, яка була непридатна для будь-яких інших робіт.

– Це були браковані дошки, які лишалися після виготовлення лав чи віконних рам. Столярі їх збирали і тепер використали для котячої конструкції. Працювали хлопці у позаробочий час. І відразу хочу запевнити, що жодної копійки мешканців на цей будинок не витрачено, — зауважує представник компанії.

Місця розміщення майбутніх котячих будинків визначатиме організація “ДоброКіт”. Вони перевірятимуть, чи є у дворах координатори чи волонтери, які доглядатимуть за котами та стежитимуть за будинком.

Джерело: ВиЧерпно

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.