Лісники закликать купувати “живе” новорічне дерево

Опубліковано: 27.11.2020
Лісники закликать купувати “живе” новорічне дерево

Для щорічної “ялинкової кампанії” державні лісогосподарські підприємства займаються заготівлею новорічних дерев і охороною шпилькових насаджень. До Нового року планують реалізувати близько 500 тисяч новорічних ялинок.

Про це розповідає голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович.

За його словами, ялинки до новорічний свят спеціально вирощуються на підприємствах галузі на спеціально відведених для цього плантаціях.

– Якщо любиш ліс, то варто купувати живе новорічне дерево, – зауважує Василь Кузьович.

Аргументує так: по-перше – це екологічно безпечні дерева, по-друге – це важлива стаття заробітку для державного лісогосподарського підприємства, і по-третє – всі європейські країни та жителі перевагу надають саме живим новорічним деревам.

Лісники закликать купувати “живе” новорічне дерево

– Це міф, що нібито, купуючи пластикову ялинку, ти зберігаєш дерево. Ліс – відновлювальний ресурс і ялинки, які вирощуються на спеціальних плантаціях, роблять свій внесок в очищення повітря і його насичення киснем, – говорить голова Держлісагентства. – Що таке пластикова штучна ялинка? Це нафтова свердловина, це труба через ліси і поля, це хімзавод, недалеко від якогось міста. І навіть якщо пластикову ялинку ви купуєте рідко, ви все ж підтримуєте не ліс, а хімічну промисловість, яка знищує навколишнє середовище. Звідси простий висновок. Любиш ліс і природу – купуй живу ялинку.

Також заготівля ялинок триває під час рубок догляду за лісом. Такі способи мінімізують шкоду для навколишнього середовища. У такому випадку прибираються такі дерева, які відстали в рості, а не те “що впаде в око, то і зрубав”. На кожну ялинку є спеціальний дозвіл.

До того ж потрібно врахувати фактор масового всихання ялиці, ялини та сосни через несприятливі кліматичні зміни в природі. Працівники лісових господарств зацікавлені в тому, щоб шпилькові лісонасадження росли, продукували кисень і виконуючи інші природоохоронні завдання.

Окрім того, працівники державних лісогосподарських підприємств реалізують ялинки в горщиках.

Лісники закликать купувати “живе” новорічне дерево

Голова Держлісагентства додав, що на ялинкових базарах лісових господарств можна придбати дерево в середньому за 75 гривень. Ялинка від одного до двох метрів коштуватиме від 47 до 120 грн грн. Хвойні висотою від двох до трьох метрів, підпорядковані Державному агентству лісових ресурсів України, реалізують в межах 150 гривень.

В агентстві лісових ресурсів наголошують, що купувати варто легальні ялинки, оснащені захисними бирками для електронного обліку, які унеможливлюють обіг дерев, отриманих злочинним браконьєрським шляхом. Бирка зі штрих-кодом містить інформацію походження дерева: область заготівлі, назву лісозаготівельника та його підпорядкування. Тож покупець з власного смартфона може перевірити звідки ялинка. Для цього потрібно зайти на сайт yalіnka.info та ввести номер бирки.

Задля охорони шпилькових насаджень від незаконної вирубки в передноворічний період проводитимуться рейдові перевірки. Співробітники державної лісової охорони, екологів і поліції перевірятимуть документи на право придбання, перевезення та реалізації новорічних деревець.

Лісники закликать купувати “живе” новорічне дерево

Порушники будуть притягнуті до відповідальності згідно з чинним законодавством. За кожне зрубане в передноворічний період хвойне дерево доведеться відшкодувати від 520 до 2350 гривень.

Джерело: 18000

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.