Від початку року на Черкащині зафіксували більш ніж пів сотні випадків сказу

Опубліковано: 07.12.2020

Від початку року на Черкащині зафіксували більш ніж пів сотні випадків сказуФото – canva.com

Від початку 2020 року на Черкащині у 57 населених пунктах та мисливських угіддях зафіксували випадки сказу. Про це повідомили в пресслужбі головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області.

За цей час захворіла 61 тварина, з них 24 коти, 19 собак, 13 лисиць, дві голови дрібної рогатої худоби, одна – великої рогатої та дві єнотовидних собаки. 

Від початку року працівники Держпродспоживслужби провели заходи з ліквідації наслідків захворювання у 60 населених пунктах, ще у 14-ти ця робота триває. У неблагополучних зонах щепили не лише контактних тварин, а й не імунізованих. В області імунізували проти сказу понад 135 300 собак, 91 000 котів та більше 84 460 тисяч голів великої рогатої худоби.

За словами спеціалістів, на території області найчастіше сказ переносять лисиці. Вони контактують з котами, оскільки мають спільну кормову базу – мишей. Дрібна та велика рогата худоба може стати жертвою нападу хворої лисиці на пасовищах.

Що відомо

  • Основним методом боротьби зі сказом є щеплення. Вакцинувати свійських та домашніх тварин слід раз на рік. 
  • Вакцина проти сказу – безкоштовна. Щоб її отримати потрібно звернутися  до держустанови ветеринарної медицини за місцем проживання.
  • Восени в Черкаській області пройшла кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, під час якої над лісовими та польовими угіддями площею більше 15700 км²  розповсюдили 370 000 принад  із вакциною.

Джерело: Суспільне

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.