За два роки в Україні проведуть перепис населення

Опубліковано: 10.12.2020
За два роки в Україні проведуть перепис населення

Черговий всеукраїнський перепис населення планують провести в 2023 році. Водночас тривають підготовчі роботи зі проведення перепису двома методами, які можуть відбутися в 2030 році.

Про рішення Кабінету Міністрів України повідомляє Міністр Олег Немчінов у телеграмі.

Перепис повинен надати об’єктивну інформацію про кількісний і якісний склад населення країни в цілому та на всіх рівнях її адміністративно-територіального устрою.

Зауважимо, попередньо перепис був запланований на 2020 рік, проте на сьогодні реалізація передбачених підготовчих заходів, враховуючи карантинні обмеження та фінансове забезпечення, стає неможливою.

За результатами перепису формуватимуть державну політику з питань економічного та соціального розвитку України, бюджетну політику, а також коротко- та довгострокові демографічні прогнози.

Водночас розпочалась робота для проведення перепису населення раунду за реєстровим або комбінованим методом, яке може відбутися в 2030 році.

Для цього готуються відповідні документи про внесення змін до деяких законів України в сфері державної статистичної діяльності, зокрема до закону України “Про Всеукраїнський перепис населення”.

Україна також вивчає міжнародний досвід про перепис на основі реєстрів. Державна служба статистики України та Фонд ООН у галузі народонаселення вже проводять серію міжнародних вебінарів “Досвід та практики”. Після серії вебінарів буде створено робочу групу, яка розроблятиме дорожню карту для переходу України на електронний перепис.

Джерело: 18000

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.