На Лисянщині долучились до флешмобу «Зроби фото з хусткою»

Опубліковано: 15.12.2020
На Лисянщині долучились до флешмобу «Зроби фото з хусткою»

В Бужанській ОТГ долучились до всеукраїнського флешмобу «Зроби фото з хусткою», під час якого жінки громади, прикрасивши себе автентичним аксесуаром, продемонстрували багатовікову красу української жінки (на знімку).

– Люди в нашому краї споконвіків шанували та цінували хустку, наділяли її магічними властивостями, використовували в обрядах, у побуті, для радісних та сумних подій, – розповіла завідуюча сільським музеєм у Кам’яному Броді Людмила Багателя, яка зібрала унікальну колекцію хусток. – Вона вважалася особливим сакральним предметом та реліквією, яку передавали з покоління в покоління. Її використовували, коли народжувалася дитина, а потім на хрестинах. Матері перев’язували хустками синів, коли проводили в армію. На сватання дівчата виносили судженим хустки на знак згоди. Це означало, що дівчина виходить заміж по любові.

Хустка і досі залишається на Лисянщині важливим атрибутом на весільних обрядах, бо й донині збереглась традиція три рази покривати голову нареченої, що означає перехід її у статус заміжньої жінки. Останнім часом серед молоді стало модним носити хустку як шарф, дарувати молодим сім’ям, де народилися дівчатка.

Джерело: Вісті Черкащини

No Comments

    Leave a Reply

    Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.